Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naučná stezka Hradisko
Více

Naučná stezka Hradisko

Naučná stezka se nachází v Rožnově pod Radhoštěm a prochází přírodně významným územím CHKO Beskydy. Trasa je dlouhá 3 km, trvá přibližně 2 hodiny a na 9 zastaveních vás seznámí s místními přírodními zajímavostmi a historií kopce Hradisko, ukáže různé krajinné typy, přirozené i kulturní lesy. Trasa začíná v místní části Na Bučiskách od mostu přes řeku Bečva. Pokračuje na vrchol kopce Hradisko, kde se nachází zřícenina hradu. Zpět se vrací okolo jezdeckého areálu Hradisko a řeky Bečvy zpět na výchozí místo naučné stezky. 

Seznam zastavení:

Úvodní informační tabule

  1. Luční společenstva
  2. Lipová alej a lázeňství ve městě
  3. Geologie a geomorfologie, výhledová tabule
  4. Historie hradu
  5. Kulturní versus přirozený les
  6. Hospodaření v lesích
  7. Lesní tůně
  8. U řeky

CO NAVŠTÍVIT V OKOLÍ

Valašské muzeum v přírodě
Největší skanzen v České republice byl založen v roce 1925 bratry Jaroňkovými. Tematicky se dělí na tři celky – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. Originální roubené stavby z terénu nebo jejich historické kopie přibližují drsný život malebného Valašska z přelomu 19. a 20. století.

Radhošť
Bájemi opředená hora Radhošť (1129 m n. m.) je dominantou kraje a díky Kapli sv. Cyrila a Metoděje je její silueta nezaměnitelná. Z Rožnova po červené trase je to k vrcholu 7 km, počítejte ale s velkým převýšením.Mapa výletu


Galerie

Ostatní výlety

up Nahoru

Newsletter