Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Mlýnská dolina s Malými výletníky

Zpět

Chcete výlet plný dobrodružství a zážitků, na který děti jen tak nezapomenou? Vydejte se do Mlýnské doliny, jednoho z areálu Valašského Muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Mlýnská dolina je pro veřejnost otevřena od května do konce září. V měsících říjen až listopad je otevřeno jen o víkendech. Do této části areálu můžete jít na prohlídku pouze s průvodcem, prohlídka trvá přibližně jednu hodinu. Mlýnská dolina se nachází u hlavního vstupu.Zaparkovat můžete na parkovišti Valašského muzea v přírodě.

Po zakoupení vstupenky vás bude v předem stanovený čas čekat v hlavní budově průvodce, který vás provede celým areálem. Prohlídka je opravdu zajímavá, průvodci prohlídku okoření vtipnými historkami, které děti rozhodně pobaví. Na začátku prohlídky se děti můžou seznámit s dopravními prostředky a zemědělskou technikou. Poté se přesunete do jednotlivých staveb, do kterých můžete nahlédnout.

Malí výletníci můžou spatřit v pohybu vodní mlýn, pilu a valchu. Další zajímavostí je lisovna oleje, stavba, kde se děti seznámí s historií výroby oleje na Valašsku. V dalších stavbách se děti dozví, co patří mezi základní povinnosti mlynářů nebo proč byla kovárna ve vesnici důležitým místem. Mlýnská dolina rozhodně stojí za návštěvu, čeká na vás přibližně 60 minut zajímavých informací a krásné procházky po chaloupkách.

Délka a náročnost trasy: U objektů je zpevněná cesta. Jedná se o rovinatý a nenáročný terén, možno projet i se sportovním kočárkem. Prohlídka trvá přibližně hodinu.

Tip pro rodiče s dětmi: Spojte návštěvu muzea se zajímavou akcí. Ve Valašském muzeu v přírodě se pořádají i edukační programy pro děti. Jedním z nich je například program zaměřený na lidovou stravu našich předků s názvem „Co vařily naše babičky". Valašské muzeum v přírodě nabízí první čtvrtky v měsíci vstupy zdarma do areálů Dřevěného městečka, Valašské dědiny i Mlýnské doliny.

Mapa: https://bit.ly/3zl3XYb  

Občerstvení: V tomto areálu muzea není možnost občerstvení. Drobné občerstvení si můžete zakoupit v nápojových automatech v Sušáku nebo v ostatních částech muzea. Dále máte možnost zakoupit občerstvení v restauracích poblíž, například v Gibon parku nebo Hotelu Horal.

Zajímavosti poblíž: Další části areálu Valašského muzea v přírodě – Dřevěné městečko, Valašská dědina. Poblíž Valašského muzea v přírodě je Jurkovičova rozhledna. Více informací o rozhledně najdete v tipu na výlet č. 12.

Praktické informace: Auto zaparkujete na parkovišti Valašského Muzea v přírodě. Pokud si chcete výlet prodloužit a spojit s procházkou, ponechejte auto na veřejných parkovištích v centru města. Děti do 6 let mají vstup zdarma. V areálu jsou toalety včetně přebalovacího pultu.

Galerie

up Nahoru

Newsletter