Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Výlet na Jurkovičovu rozhlednu

Zpět

I s těmi nejmenšími můžete vyjít na Karlův kopec a vidět krásy Rožnova pod Radhoštěm z Jurkovičovy rozhledny. Trasa začíná na nultém kilometru v Rožnově pod Radhoštěm. Cestou k rozhledně se projdete městským parkem směrem k Valašskému muzeu v přírodě. Odtud po zelené turistické značce vystoupáte na Karlův kopec. Příjemný výšlap, který bude bavit dospělé i děti. Čeká na vás zpevněná lesní cesta, kterou projedete i s kočárkem. Jurkovičova rozhledna dostala své jméno podle slovenského architekta Dušana Sámo Jurkoviče. Vydejte se po stopách známého architekta a objevte kouzlo výhledu do širokého okolí Rožnova pod Radhoštěm.

Délka a náročnost trasy: Tato trasa je vhodná pro kočárky. Nenáročná trasa, trvá cca 50 minut. První část trasy vede městským parkem, kde je zpevněná asfaltová cesta.
U parkoviště Valašského muzea v přírodě se dostanete na lesní cestu, která vede k rozhledně. Jedná se o zpevněnou cestu, kterou lze projet i s kočárkem. Doporučujeme spíše terénní kočárek.

Mapa: https://bit.ly/3QR2P5f

Tip pro rodiče s dětmi: Doporučujeme výlet spojit s návštěvou Valašského muzea v přírodě. Při návštěvě Valašské dědiny se dostanete z areálu k rozhledně. V blízkosti rozhledny se nachází Gibon park, zábavní park pro celou rodinu. V Gibon parku najdete zajímavé atrakce, které budou bavit dospělé i děti. Starší děti a dospělí ocení lanovou dráhu a pro ty nejmenší jsou přichystané atrakce v lanovém centru Giboňáček. V prostředí zábavního parku se nachází i možnost občerstvení. Pokud máte doma ty nejmenší dobrodruhy, pak určitě oceníte občerstvení v Penzionu Anděl, kde je skvěle vybavený dětský koutek.

Občerstvení: Penzion Anděl, Gibon park

Zajímavosti poblíž: Městský park, Valašské muzeum v přírodě, Kostel sv. Antonína Peduánského

Praktické informace: Pokud si zvolíte cestu od Valašského muzea v přírodě, zaparkujte přímo na parkovišti muzea. V případě, že chcete jít celou trasu od nultého kilometru v Rožnově pod Radhoštěm, zaparkujte na městském parkovišti poblíž počátečního bodu výletu.

 

Galerie

up Nahoru

Newsletter