Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Zřícenina hradu Rožnov

Zpět

Mají vaše děti rády dobrodružné výpravy? Vydejte se ke zřícenině Hradu Rožnov a pojďte objevit tajemné místo ukryté v lesích. Tento turistický cíl je skvělým tipem na výlet v jakékoliv roční době. Hradní zřícenina je snadno dostupná a nenarazíte na davy turistů.

Ke zřícenině se můžete vydat z Rožnova pod Radhoštěm, místní části Bučiska. Výlet začíná první informační tabulí naučné stezky Hradisko. Poblíž začátku naučné stezky je několik míst vhodných pro zaparkování auta. Po zaparkování se vydáte po naučné stezce, která vás zavede ke zřícenině hradu. Trasa je dlouhá asi 3 km a je značena známým symbolem naučné stezky.

Cestou k hradu vás čeká příjemná procházka nejprve po betonovém chodníku a následně po lesní cestě. Pokud vyrazíte v květnu a červnu, uvidíte na loukách v okolí Hradiska kvést některé druhy orchidejí. Během cesty si můžete přečíst na devíti informačních tabulích zajímavé informace o chráněné krajinné oblasti Beskydy a o historii hradu.

Při procházce si všimnete i významných stromů, třeba starých líp, z kterých největší má obvod kmene 521 cm a její věk se odhaduje na 200 až 250 let. Jakmile dojdete na kopec, kde se zřícenina nachází, uvidíte, že se nejedná o mimořádně významnou zříceninu. Zachovaly se zbytky zdí, brána a další prvky. Přesto může být návštěva tohoto místa příjemným výletem. I okolní příroda je doslova magická a vybízí k pořádání her v přírodě nebo uspořádání rodinného pikniku. V okolí se nenachází možnost občerstvení, doporučujeme si vzít s sebou svačinu.

Délka a náročnost trasy: Vycházka ke zřícenině má cca 3 kilometry. Čeká vás příjemné převýšení 160 metrů a celý výlet potrvá přibližně dvě hodiny. Od první informační tabule naučné stezky vede zpevněná cesta, kterou možno projet kočárkem. Následuje lesní cesta, kde se s kočárkem nedostanete. Zřícenina hradu není s kočárkem přístupná. Pokud se chystáte s malými dětmi, vezměte si s sebou nosítko. Výlet doporučujeme spíše pro starší děti, které bude bavit dobrodružná a tajuplná atmosféra zříceniny hradu.

Mapa: https://bit.ly/3vk5cV8 

Občerstvení: Poblíž zříceniny hradu není možnost občerstvení. Doporučujeme si s sebou nabalit svačinu. Avšak poblíž začátku naučné stezky je Hospůdka u Jasana, kde si můžete s rodinkou posedět i na venkovní zahrádce. Malí výletníci jistě ocení možnost vyřádit se na dětském hřišti a dát si zmrzlinu.

Zajímavosti poblíž: Turistické atraktivity Rožnova pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě, Jurkovičova rozhledna.

Praktické informace: Auto zaparkujete na vyhrazených místech v okolí zimního stadionu.

Galerie

up Nahoru

Newsletter