Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Zažijte kouzlo Meziříčské muzejní noci 2021

Adéla Kousalová /13.7.2021
Oblíbené
Zpět

Meziříčská muzejní noc v pátek 30. července 2021 od 19:00 láká všechny věkové kategorie k nočnímu putování plné nevšedních zážitků a akce. Nejen galerie, muzea ale i další instituce ve Valašském Meziříčí si připravily pod rouškou noci zajímavý doprovodný program zcela zdarma.

Valašské Meziříčí se pojedenácté zapojí do celorepublikového festivalu Muzejních nocí, který umocňuje jedinečnou atmosférou nočního města s kulturním a uměleckým podtextem.

Letos se otevře nočním návštěvníkům celkem dvacet pět místních institucí: Moravská gobelínová manufaktura, Muzejní a galerijní centrum, Muzeum valašských strašidel SVČ Domeček, Městská knihovna Val. Meziříčí, Evangelický kostel, Kino Valmez, Hvězdárna Val. Meziříčí, Kulturní zařízení města Val. Meziříčí, T. J. Sokol Val. Meziříčí, Vrtule – Svět her a poznání, Muzeum řeznictví, Základní umělecká škola B-Art, Galerie Krásno, Prostor, Kostel Nejsvětější Trojice Muzea regionu Valašsko, Gymnázium Františka Palackého Val. Meziříčí, Galerie Kaple, M-klub, Galerie Sýpka, Zrní design shop, Turistické informační centrum.

Zažít kulturní zážitek a zároveň se kvalitně občerstvit můžete v Bistru Krmítko, Schlattauerově kavárně, Zámecké kavárně, v Café Tucan kde od 20:00 zahraje valašskomeziříčská kapela Bb a v Ráji Sýrů kde od 20:00 proběhne autorské čtení s Miroslavem Urbanem.

Hlavní doprovodný program se bude odehrávat na prvním a druhém nádvoří zámku Žerotínů. Ještě před slavnostním zahájením MMN 2021 si mohou děti vyrobit loutky s herci Loutky bez hranic, kteří také uvedou loutkové představení pro děti i dospělé „Tři kouzelné dary". Nevšední zážitek přinese Multimediální performance tří loutek hledajících svou identitu a novou tvář „Zrcadlení" a interaktivní videoprojekce od Hura Kolektiv. Behěm pouličního představení „Nautilus" v podání Blackout Paradox & Teatr Novogo Fronta nahlédněte do oblak i hluboko pod mořskou hladinu, kam se dostane jen málokdo. Za pomocí stínohry, velkých loutek, akrobacie, light show, tance s ohněm i pyrotechnických efektů vás přeneseme do tajemného světa. Na prvním nádvoří zahraje kapela 12:Piet, Šamanovo zboží a celou muzejní noc uzavřou Mutanti hledaj východisko. Kino Valmez promítne ve spolupráci s Anifilmem pásmo animovaných kraťasů, od 21:00 a 22:00 budou probíhat prohlídky dílen v Moravské gobelínové manufaktuře a ve 23:00 noční prohlídka zámeckého patra s historikem Pavlem Lasztoviczou.

Nebude chybět oblíbený Noční express, neboli silniční vláček, který uleví nohám při pouti za nočním dobrodružstvím a nově se děti mohou těšit na historický řetízkový kolotoč, ruské kolo, workshopy s Pískohraní a profesionálním dráteníkem ze Slovenska.

Nezapomeňte si vyzvednout svůj muzejníček v Turistickém informačním centru a v průběhu svého putování institucemi sbírat razítka. Po nasbírání alespoň deseti razítek si opět na tomto místě můžete vyzvednout malý dárek.
Více informací společně s podrobným programem naleznete na http://mmn.kzvalmez.cz/ 

(cer#2017)
Vlasta Červenková, koordinátorka MMN
Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.
Kontakt: tel. 775 109 206, email: cervenkova@kzvalmez.cz,  www.kzvalmez.cz 

Galerie

up Nahoru