Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Zámek Vsetín ovládne vůně dálek a dobrodružství

Adéla Kousalová /22.11.2021
Oblíbené
Zpět

Povídání známého cestovatele Honzy Husáka o dvou výpravách do Maroka a Jordánska odstartuje letošní cyklus Muzea regionu Valašsko s názvem Cestovatelské úterky. Akce proběhne 23. listopadu od 17 hodin v zámku Vsetín. 

Profesí středoškolský učitel a programový pracovník Muzea regionu Valašsko Honza Husák před časem absolvoval dva nízkonákladové tripy do arabských zemí, které přiblíží v rámci zhruba hodinové přednášky nazvané Maroko a Jordánsko. Můžete se těšit na poutavé povídání i spoustu krásných fotografií. Kromě jiného se dozvíte, jaký je rozdíl mezi Berberem a Beduínem, jak se pije beduínská whisky a zdali se vyplatí vloupání do skalního města Petra.

Další akce v rámci cyklu Cestovatelské úterky: 7. prosince Valašsko z lufta, 18. ledna Bulharsko: Od hor k moři, 15. února Alpské variace (vždy od 17 hod.).

Muzeum regionu Valašsko upozorňuje, že na základě nových nařízení vlády musí po účastnících akce starších 12 let požadovat potvrzení o bezinfekčnosti – děti do 18 let a osoby s kontraindikací k očkování RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin, dospělí potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

up Nahoru