Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

ZÁMEK VSETÍN S MALÝMI VÝLETNÍKY

Zpět

Vydejte se s malými výletníky na Zámek Vsetín. Zámek vás nadchne svým interiérem, zajímavými expozicemi a také vyhlídkovou věží. Na zámku se nachází stálá expozice „Živá paměť regionu", která vás seznámí s historií, tradicemi a dalšími specifiky Valaška. Expozice vás například uvede do tématu rodinných zvyků na Valašsku, valašské kolonizace, salašnictví a seznámí vás s dalšími zajímavostmi.

A z čeho budou rozhodně děti nadšené? Je to Templářský sklípek, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii templářského řádu a jeho působení na Vsetínsku. Můžete nahlédnout do středověké kuchyně nebo rytířské herny. Velkým lákadlem je dobová výzbroj a výstroj, kterou si můžete vyzkoušet.

Při návštěvě zámku máte možnost podívat se do věže. Ve věži naleznete přírodovědnou expozici, která zaujme starší děti. Uvidíte zde akvárium s živými rybami, vycpaninu. Interaktivní a hravou formou se malí výletníci dozví informace o tématech jako je kámen, voda, louka, les, člověk a krajina.

Během výstavy se můžou děti podívat na vědecké filmy nebo si vyzkoušet naučné počítačové hry. A to nejlepší přichází ke konci. Odměnou za výstup na ochoz věže je nádherný výhled na město Vsetín a jeho okolí. Můžete si zakoupit i samostatný vstup na věž.

Tip pro rodiče s dětmi: V areálu zámku se pořádá řada zajímavých akcí. Největší z akcí jsou Templářské slavnosti. V letošním roce proběhnou v sobotu 14. srpna.

Mapa: https: https://bit.ly/3OZYbQo

Občerstvení: Restaurace U Tří Slunečnic, Restaurace U Vychopňů

Zajímavosti poblíž: Hvězdárna Vsetín, Panská zahrada

Praktické informace: Auto zaparkujete na parkovištích poblíž muzea. V centru města se nachází několik placených parkovišť.

Otevírací doba: 
Pondělí: Zavřeno
Úterý – neděle: 9:00 – 17:00

Galerie

up Nahoru

Newsletter