Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Zpět

Znáte Zámek Lešná u Valašského Meziříčí? Jedná se o pozdně renesanční zámek, který rozhodně stojí za návštěvu. Pokud s dětmi rádi jezdíte na zámky, tento na vašem seznamu nesmí chybět. Zámek je opravdu nádherný, uvidíte zde například unikátní malované stropy, původní barokní podlahu nebo mobiliář z doby, kdy zde žila hraběcí rodina Kinských. Historické interiéry lze navštívit v rámci komentované prohlídky. Druhá část zámku je věnována environmentální výchově. V expozici se seznámíte s využitím dřeva v historických interiérech. Děti určitě ocení interaktivní prvky, můžou si vyzkoušet kuličkovou dráhu v podobě velkého dřevěného hradu, mají možnost vytvořit návrh zámeckého parku a mnoho dalšího. Na děti čeká útulná herna s mochomůrkami a chaloupkou. Doporučujeme spojit návštěvu zámku s některou z akcí, která se na zámku pořádá. Konají se zde například Lovecké slavnosti, Badatelské prázdniny a mnoho dalšího.

Tip pro rodiče s dětmi: Okolo zámku se nachází rozlehlý park. Návštěvu parku doporučujeme zejména v jarním období, kdy je plný barevných květů a vůní. Parkem vede naučná stezka, která vás seznámí s historií, rostlinami a živočichy. Zajímavostí je, že informace se dočtete na lavičkách rozmístěných po parku. Zámecký park je otevřený denně.

Praktické informace: Zaparkujte na neplaceném parkovišti poblíž hlavního vstupu. Přejdete hlavní cestu a uvidíte vstupní bránu.

Mapa:  https://bit.ly/3x8bmrm

Občerstvení: Restaurace U zámku, U nás v Lešné

Zajímavosti poblíž: Zámek Kinských, Zámek Žerotínů, Moravská gobelínová manufaktura, Muzeum řeznictví

Galerie

up Nahoru

Newsletter