Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Tip na výlet

Vyzkoušejte poznávací hru CO PAMATUJÍ ZUBŘI V ZUBŘÍ?

Miroslav Urubek /20.7.2021
Oblíbené
Zpět

Jaká řemesla v Zubří pomahála v minulosti uživit celé rodiny a dodnes díky šikovnosti a píli místních lidí jsou stále živá? Kde se najdou ztracená písmenka? Co v Zubří zůstalo z dob pravěku nebo jak vypadá nejznámější zuberská květina? Vydejte se poznat Zubří trochu jinak, vydejte se pátrat po odpovědích nejen na tyto otázky.

Poznávací turistická hra „Co pamatují Zubři v Zubří" začíná symbolicky u dřevěné sochy zubra, jež vítá návštěvníky města u vlakového přejezdu a křižovatky u samého vjezdu do obce.

Asi 7 kilometrů dlouhá trasa má 9 zastavení, na které vás zubři pojmenovaní po významných rodácích seznámí s historickými, přírodními i kulturními zajímavostmi regionu.

Na každém panelu najdete i jednoduchou otázkou, na kterou díky kresleným obrázkům mohou odpověď najít i menší děti. Správné odpovědi Vás dovedou k tajence. Za tu pak můžete být v zuberském muzeu odměněni pamětní medailí a účastnickým dekretem.
Celý výlet je okořeněn několika interaktivními úkoly, díky nimž můžete v Zubří za sebou zanechat nesmazatelnou stopu. Jakou? To Vám neřekneme – je třeba to vyzkoušet.

up Nahoru