Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Vyhlídky nad lomem, Horní Bečva

Zpět

Máte rádi výlety do přírody? Vydejte se na vyhlídková místa, která jsou ukrytá uprostřed lesa na kopci nad bývalým lomem v Horní Bečvě.

Pod kopcem můžete zdarma zaparkovat. K vyhlídkám vás čeká krátká procházka, připravte se na mírné stoupání. Cestou máte možnost k odpočinku na lavičkách. Nejprve půjdete po zpevněné kamenité cestě, tuto část trasy můžete projet i s kočárkem, ale celou trasu projet s kočárkem nelze. Přímo k vyhlídkám s kočárkem nevyjedete, můžete je nechat na zpevněné cestě nebo na místě určeném k pikniku.

V krychlových vyhlídkách najdete místo k posezení, které je ideální k odpočinku a svačině. Vyhlídky a okolní příroda jsou jak dělané pro rodinné hry nebo dětské bojovky. U vyhlídek najdete i menší informační tabule, kde se dočtete základní informace o místní přírodě. Podrobnější informace najdete na webu prostřednictvím QR kódů na tabulích.

Doporučujeme tento výlet spojit s návštěvou přehrady, která se nachází v těsné blízkosti. Přehrada Horní Bečva slouží k rekreačním účelům, s možností koupání a vodních sportů. Pláže jsou travnaté, vstup do vody je pozvolný. V okolí se nachází několik možností k občerstvení, v okolních hotelech a penzionech. Pokud pojedete na výlet se staršími dětmi, určitě oceníte venkovní workoutové hřiště. Malí výletníci se naopak zabaví na krásném dětském hřišti. Tento výlet je ideálním také pro cyklisty, přímo k přehradě se dostanete po cyklostezce a nachází se zde nabíjecí stanice pro elektrokola.

Délka a náročnost trasy: Většinu cesty projedete s kočárkem, k vyhlídkám vede zpevněná kamenitá cesta. Těšně před cílem nelze vyjet s kočárkem, následuje lesní cesta s kořeny a nerovným terénem. Doporučujeme ponechat kočárek buďto na zpevněné cestě nebo na místu určeném k pikniku. Celková délka trasy je 1 km.

Přehrada se nachází v těsné blízkosti vyhlídkových míst. Doporučujeme spojit výlet i s návštěvou přehrady. Můžete se projít okolo přehrady, v některých místech je zpevněná cesta, v jiných částech je lesní cesta nebo nerovný terén. Pro tento výlet je ideální volbou nosítko, kde nemusíte řešit omezení terénu.

Občerstvení: V okolí přehrady se nachází několik možností k občerstvení, například v hotelu Cherry, kiosku v Horce, nebo penzionu U vody. Tip pro rodiče – pokud si chcete dát dobrou kávu, zastavte se do kavárny LuCafe, kde i děti ocení výborné dezerty.

Mapa: https://bit.ly/399xaum 

Praktické informace: Parkování přímo pod kopcem bývalého lomu.

Zajímavosti poblíž: Vodní nádrž Horní Bečva, přírodní památka Kudlačena, Sachova studánka

 

 

Galerie

up Nahoru

Newsletter