Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Vyhlídková věž Búřov a okolí s Malými výletníky

Zpět

Nádherná příroda, tajemné lesy a krásné výhledy. To skrývá Valašská Bystřice, malebná obec na Valašsku. Návštěvu této obce byste rozhodně neměli vynechat na svém cestovatelském seznamu. I tak malá obec má své turistické informační centrum, kde vám rádi poradí, kam se vydat na zajímavá místa. Horská obec se nachází poblíž města Rožnov pod Radhoštěm, území obce je velmi členité a hornaté. Terén si můžete vyzkoušet na vlastní kůži, když se vydáte k vyhlídkové věži Búřov.

Dnešní výlet je určen pro rodiče s dětmi, kterým nevadí výšlapy do kopce. Doporučujeme začít výlet u informačního centra. Do Valašské Bystřice se dostanete buďto autem nebo autobusem. Auto můžete ponechat na parkovišti před informačním centrem. Pokud budete cestovat s kočárkem vydejte se po značené turistické trase, která kopíruje asfaltovou komunikaci. Jedná se o komunikaci určenou pro vozidla, s kočárkem bez problému projedete. Ale připravte se na velké stoupání do kopců.

Vyhlídková věž se nachází na kopci Búřov, jedná se o menší dřevěnou vyhlídku, ze které jsou nádherné výhledy. Vstup na vyhlídku je zdarma a je volně přístupná veřejnosti. Vyhlídková věž je obklopena golfovým hřištěm. V areálu se nachází oblíbená volnočasová aktivita DiscGolf. Pokud neznáte, určitě vyzkoušejte. Jedná se o skvělou zábavu pro všechny. Jedná se o sport podobající se tradičnímu golfu. Namísto holí a míčků se hraje s létajícím talířem (frisbee). Jamkové discgolfové hřiště je umístěno na loukách a část je situována v lesním prostředí. Hra na hřišti je zpoplatněna.

Délka a náročnost trasy: Trasa k vyhlídkové věži Búřov je náročná, většiny cesty stoupáte do kopce. Terén je vhodný pro kočárky, jedná se o asfaltovou komunikaci.

Mapa: https://bit.ly/3TOT5tw    

Občerstvení: Cukrárna Romance poblíž turistického informačního centra. Malí výletníci jistě ocení v létě točenou zmrzlinu. Dále možnost občerstvení: Baba Jaga Pizza,
Hostinec u Machýčků

Zajímavosti poblíž: Přehrada Bystřička, Evangelický kostel Velká Lhota

 

Galerie

up Nahoru

Newsletter