Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Vydejte se po Naučné stezce Co pamatují zubři v Zubří s Malými výletníky

Zpět

Máte rádi turistické hry? Ve městě Zubří je naučná stezka a poznávací hra nesoucí název Co pamatují zubři v Zubří. Stezka má devět stanovišť. První zastavení se nachází na Nádražní ulici, kousek pod vlakovou zastávkou. Právě tady doporučujeme start výletu. Devět stanovišť vás zavede do zajímavých míst města.

Podíváte se například k Hamerským rybníkům, ke stoleté lípě, k památníku 2. světové války a k dalším zajímavým cílům. U každé informační tabule vás seznámí s daným místem zubr. Během cesty si tak můžete přečíst informace od zubra Bohouše, Jendy, Vaška. Jaké jsou další jména hlavních průvodců, zubrů, v Zubří? Zjistěte to během vašeho výletu.

Zubři, kteří jsou pojmenovaní po významných rodácích, vás seznámí s historickými, přírodními a kulturními zajímavostmi regionu. Tento výlet si děti rozhodně užijí, protože je okořeněn i úkoly. Během cesty na vás čeká tajenka. Správné odpovědi zaznačíte do archu (dokument si stáhnete v části praktické informace). Vyplněnou tajenku zaneste do Muzea Zubří a budete odměněni pamětní medailí a účastnickým dekretem. Poslední informační panel stezky vás zavede do Muzea Zubří.

Zpestřete si výlet i samotnou návštěvou muzea. Uvidíte expozice, které zachycují historii Zubří. Seznámíte se s prací zuberských vyšívaček. V muzeu vás překvapí i bohatá archeologická či mineralogická sbírka. Na trase jsou pro děti připraveny drobné interaktivní úkoly a nechybí ani malé paleontologické naleziště. Vydejte se poznat Zubří trochu jinak, naučná stezka zabaví celou rodinu.

Délka a náročnost trasy: Většina stanovišť se nachází u jednotlivých turistických atraktivit. Tabule jsou převážně u asfaltových cest, ke kterým dojedete s kočárkem. Vzhledem k délce naučné stezky je hra vhodná spíše pro starší děti.

Praktické informace: Vytiskněte si před výletem mapu trasy a tajenku. Dokument si stáhnete pod tímto odkazem https://www.mesto-zubri.cz/file/8510.

Mapa: https://bit.ly/3sNaWVp 

Občerstvení: Zajděte si na dobrou kávu do kavárny v Multifunkčním areálu Zubří. Kavárna nabízí i snídaňové a polévkové menu. Určitě oceníte skvěle vybavený dětský koutek.

Zajímavosti poblíž: Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. 

Galerie

up Nahoru

Newsletter