Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Vydejte se na rozhlednu Maruška s Malými výletníky

Zpět

Hledáte tip na pohodový výlet s nenáročnou trasou a nádhernými výhledy do krajiny? Rozhledna Maruška bude pro vás tím pravým místem.

K rozhledně vede několik cest. Naším výchozím bodem je parkoviště u střediska Troják. Čeká vás pohodová procházka, kterou zvládnete i s kočárkem. Trasa vede po asfaltové silnici, cestou se vám budou otevírat krásné výhledy na okolní přírodu.

Cílem výletu je dřevěná stavba postavená ve valašském stylu. Jednou ze zajímavostí je, že rozhledna slouží i jako stanoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Na vybudování rozhledny bylo použito dřevo z místních lesů.

Z dvanácti metrové plošiny je nádherný výhled do okolí. Poblíž rozhledny se nachází velký kámen. Traduje se, že ten, kdo se dotkne „hladícího" bodu na kamenu, opět se sem vrátí.

Při cestě zpátky se můžete zastavit do rekreačního areálu Troják. Hostinec Na Trojáku vám nabídne teplou a studenou kuchyni v příjemném domácím prostředí. Nechybí ani tradiční valašské pokrmy. Chtěli byste si zakoupit drobné suvenýry z výletu? Informační centrum zde nenajdete, ale suvenýry si můžete zakoupit v Chatě na Trojáku nebo na Obecním úřadě v Hošťálkové.

Vstup je zdarma a rozhledna je celoročně přístupná. Zabavte děti během výletu
a zadejte jim úkol spočítat schody vedoucí na rozhlednu.

Délka a náročnost trasy: Trasa není náročná, převážná část vede po asfaltové silnici. Cesta je vhodná i pro kočárek.

Mapa: https://bit.ly/3zpxKhH 

Občerstvení: Hostinec na Trojáku, U Ogarů v Ratiboři

Zajímavosti poblíž: Lavičky v Ratiboři a okolí, Prženské paseky

Galerie

up Nahoru

Newsletter