Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Podpora regionu

Vyčistěte si hlavu po silvestrovské noci výšlapem na „valašskou Eiffelovku“

Adéla Kousalová /30.12.2021
Oblíbené
Zpět

Vyčistit hlavu po silvestrovské noci nebo naplnit přísloví: Jak na nový rok, tak po celý rok, mohou odvážlivci tradičním Novoročním výšlapem k rozhledně Vartovna.

V 11 hodin tam bude 1. ledna 2022 zapálený oheň a připravené občerstvení.
Rozhledna Vartovna, často přezdívaná „valašská Eiffelovka" se nachází na stejnojmenném vrchu Vartovna (635 m n. m.). Tento kovový válec o výšce 37 metrů je dominantou Hornolidečska a nabízí krásné výhledy na Vsetínské Beskydy, Moravskoslezské Beskydy, Hostýnské i Vizovické vrchy.

Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 35 metrů. Základ rozhledny tvoří kamenný sokl, který přechází v kovovou spirálu. Na výhlídku vystoupáte po točitém schodišti.
Rozhledna je dostupná po turistických trasách vedených ze Syrákova a Seninky (žlutá značka), Liptálu a Valašské Polanky (zelená značka), Vsetína a Pozděchova (modrá značka). Přes vrchol Vartovny vedou cyklotrasy z Prlova, Pozděchova, Leskovce, Syrákova.

Vstup na rozhlednu je možný celoročně, zakázán je za špatného počasí, za sněhu a námrazy na schodišti či ochozu. V průběhu hlavní turistické sezony je na rozhledně
vybíráno vstupné.

Aktuální informace o jedné z nejmladších rozhleden na Valašsku najdete na www.vartovna.cz

 

up Nahoru