Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Vrtule – svět her a poznání ve Valašském Meziříčí

Zpět

Nejspíš každý z vás zažil situaci, kdy máte vyhrazený volný den a děti se těší na výlet.
A právě v ten den počasí nepřeje a prší. Špatné počasí je ideální příležitost objevovat atrakce, které jsou kryté a ani deštivé počasí vám výlet nezkazí. Jsou vaše děti zvídavé a rádi je podporujete v učení zážitkem?

Máme pro vás skvělý tip, navštivte třípatrový dům plný her a poznání ve Valašském Meziříčí. V nádherné renesanční budově vejdete do Vrtule, kde si užijete plno zábavy. Vrtule je rájem pro milovníky společenských her, nebo se pokusit rozluštit zajímavé hlavolamy.

Ve Vrtuli najdete obří Krtkovo bludiště, čekají na vás slepé uličky a tajemné spletité cesty. V rámci expozice „Kdo neviděl, neuvěří" najdete zrcadlovou komnatu, periskop a další zajímavé věci. Ve Vrtuli procestujete i Evropu křížem krážem. Hravou formou objevíte pamětihodnosti, přírodní krásy, tradice evropských národů.

Prostřednictvím několika samostatných her děti poznají náš kontinent. V podkroví Vrtule se ocitnete na včelím paloučku, interaktivní výstava vás provede po rozkvetlé louce za doprovodu včelího bzučení. Vrtule je místem pro všechny, zabaví se malí i velcí. Přijďte se přesvědčit sami.

Otevírací doba:
pondělí zavřeno
úterý - neděle 14:00 - 18:00

Časová náročnost: cca 2,5 hodiny

Vstupné: Jednorázové vstupné na odpoledne je 60 Kč. Můžete si zakoupit i permanentku, díky které získáte zvýhodněné vstupné. Děti do 3 let mají vstup do Vrtule zdarma.

Občerstvení: Součástí Vrtule je i útulná kavárna, kde si můžete zakoupit drobné občerstvení. Těšit se můžete i na dobrou kávu nebo domácí limonádu.

Mapa: Areál Vrtule – svět her a poznání se nachází v budově bývalé krásenské radnice, viz mapa: https://bit.ly/3BSrcIU 

Zajímavosti poblíž: Zámek Kinských, Zámek Žerotínů, Kostel sv. Jakuba a kostel Nanebevzetí Panny Marie, Moravská gobelínová manufaktura.

 

Galerie

up Nahoru

Newsletter