Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Pro rodiny s dětmi

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ZVE NA VELIKONOCE NA VALAŠSKU

Rožnov pod Radhoštěm
16. - 18.4.2022
Oblíbené
Zpět

Velikonoce na Valašsku, tedy tradičně nejnavštěvovanější rožnovská akce roku, se uskuteční od soboty 16. do pondělí 18. dubna ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Po dvouleté nucené pauze způsobené covidem se lidé opět mohou těšit na tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je otevřeno po celé tři dny od 9 do 17 hodin.

Na Bílou sobotu se začíná s jarmarkem velikonočního zboží, k tomu zahraje cimbálová muzika Javořina a Aldamáš. V neděli, na Boží hod velikonoční, se mohou lidé těšit na jarní a velikonoční zvyky v podání souborů Malé zálesí z Luhačovic a Jagár z Havířova. V kostele sv. Anny je koncert pěveckého sboru Catena Musica z Frýdku-Místku, u rybníčku bude vyhrávat cimbálová muzika Kotár a v Billově chalupě se bude vařit jarní polévka a barvení kraslic.

Třídenní program uzavírá tzv. Červené pondělí, které také přináší zajímavý program, během nějž se představí soubor Vonička z Havířova, cimbálová muzika Soláň a Frenštátská cimbálová muzika Radegast.


V areálu Dřevěného městečka budou moci návštěvníci po všechny sváteční dny obdivovat ukázky zdobení kraslic a pletení pomlázek, připravena bude bohatá nabídka výrobků lidových řemeslníků i občerstvení.

up Nahoru

Newsletter