Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

VÝLET NA MEDŮVKU S MALÝMI VÝLETNÍKY

Zpět

Máte rádi výlety do přírody? Máme pro vás tip na pohodový výlet ke skalnímu útvaru Medůvka. Výchozím bodem pro výlet je Malá Lhota rozcestí, viz níže počáteční bod trasy na mapě. V okolí rozcestí najdete i vyhrazená místa pro parkování aut.

U rozcestí máte možnost posezení, sdělte dětem, na jaké tajemné místo vyrážíte. Skalní útvar Medůvka je opředen mnoha pověstmi. Ke skalám vede nenáročná trasa po asfaltové silnici. Cestou budete míjet nádhernou repliku větrného mlýnu. Původní mlýn z konce 19. století se používal k mletí mouky a šrotování obilí. Současný majitel jeho repliku postavil podle historických fotografií.

Medůvka se nachází v blízkosti mlýna. Za mlýnem vede část asfaltové cesty a poté uvidíte rozcestník. Vydáte se doprava lesní cestou. Přímo ke skalám s kočárkem nedojedete, lesní cesta je nerovná a skály se nacházejí na kopci. Doporučujeme si s sebou vzít nosítko. V okolí skal najdete lavičku k posezení. Pískovcové skalní bloky jsou vyhledávány turisty i horolezci a dělí se na Velkou a Malou Medůvku.

Ze skal je krásný výhled na okolní přírodu a obce. Pokud jste na výletě se staršími dětmi, které mají rády dobrodružství, doporučujeme navštívit i nedalekou skálu, která se jmenuje Skypalova. Ke Skypalově skále nevede turistické značení, ale lesní cestička nedaleko Medůvky vás k cíli jistě zavede.

Délka a náročnost trasy: Trasa není náročná, převážná část vede po asfaltové silnici. Ke skalám se dostanete lesní cestou s následným stoupáním do kopce. Po lesní cestě projedete pouze s terénním kočárkem. Skály se nachází na kopci, výstup s kočárkem ke skalám není možný.

Mapa: https://bit.ly/3VLvHOF 

Občerstvení: Hospůdka Ranč, Hospoda v Obecním Domě Velká Lhota

Zajímavosti poblíž: Bystřička, Skypalova skála, Větrný mlýn Medůvka, Evangelický kostel ve Velké Lhotě, javor ve Velké Lhotě.

Galerie

up Nahoru

Newsletter