Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Sport

Užijte si Valašsko v sedle kola a využijte nabídky cyklobusů

Adéla Kousalová /28.4.2022
Oblíbené
Zpět

Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka..., anebo rozhledna Maruška, vrchol Kelčského Javorníku či Svatý Hostýn. Nejznámější turistické cíle Beskyd a Hostýnských vrchů jsou i letos dostupnější pro cyklisty. A to nejen pro ty nejzdatnější, ale i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Zlínský kraj i v letošní sezóně vypravuje dvě linky cyklobusů, které zájemce dovezou k hřebenovým partiím nejznámějších pohoří v regionu.

Od května až do 28. září vyjíždí cyklobusy na Vsetínsko. O volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích vyjíždí cyklobus v 8.35 hodin z autobusového
nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10.17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh. Stejnou trasou se pak cyklobus vrací zpět do Vsetína.

Přes letní prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyráží cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. Ve všední dny jezdí autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se v 10.30 hodin vrátí přes Velké Karlovice zpátky do Vsetína. Každý cyklobus může přepravit až 22 jízdních kol. Kola navíc běžně přepravují i vlaky mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi, takže je možné kombinovat přepravu cyklobusem a po železnici. Cena za přepravu kola cyklobusem nebo vlakem je v letošním roce stanovena na 10 korun.

Detailní jízdní řády s odjezdy ze všech zastávek najdete ZDE

up Nahoru