Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Podpora regionu

SVEZTE SE CYKLOBUSY DO BESKYD

Adéla Kousalová / 3.5.2023
Oblíbené
Zpět

Z Hranic na Moravě až do Makovského průsmyku
Nechat se s kolem vyvézt na nejhezčí místa Beskyd se určitě vyplatí. Speciální cyklobus, který provozuje TJ Sokol Ústí ve spolupráci s Cyklostezkou Bečva vás dopraví na Uzgrúň nebo až na Makov. Stačí si vzít kolo a vybrat místo, kam se necháte vyvézt. Nástupní místa cyklobusu jsou v Ústí, v Hranicích, v Hustopečích nad Bečvou, ve Valašském Meziříčí a Vsetíně. První výstupní místo je pak ve Valašském Meziříčí, následuje zastávka ve Vsetíně, Karolince, Velkých Karlovicích a Na Uzgrúňi a nakonec v Makovském průsmyku.
Termíny pro rok 2023: 3. a 17. června, 1., 8., 22. a 29. července, 5., 19. a 26. srpna, 9. a 23. září. Před každou jízdou je nutné se zaregistrovat. Podrobnosti najdete na webu Cyklostezky Bečva. Více na www.cyklostezkabecva.cz  

Ze Zlína do Vsetína, Beskyd a Hostýnských vrchů
Cyklobusy pravidelně vypravují už od dubna také oficiální dopravci Zlínského kraje. Cestující zaváží do Hostýnských vrchů, Beskyd a do Vsetínských vrchů. V červnu pak Přibude nová linka, která propojí Zlín se Vsetínem.

Dvě základní trasy cyklobusů fungují podobně jako v loňském roce. Jde jednak o cyklobus Zlín–Troják–Tesák – Bystřice pod Hostýnem a také o linku Vsetín – Velké Karlovice – Pustevny. Obě linky budou jezdit o víkendech a volných dnech od 29. dubna až do 1. října 2023.

O letních prázdninách až do 1. září budou cyklobusy jezdit také v pracovních dnech. Ze Zlína pojedou přes Hostýnské vrchy do Bystřice pod Hostýnem stejnou trasou jako o víkendech.

Cyklobus ze Vsetína pak pojede ve všední dny přes Velké Karlovice na Bumbálku a následně přes Velké Karlovice a Hutisko-Solanec do Rožnova pod Radhoštěm, odkud se odpoledne přes Dušnou vrátí do Vsetína.

Nově připravené cyklobusové spojení Zlín – Vsetín bude fungovat o víkendech od 11. června do 1. října. Zájemci ze Zlínska se tak dostanou na Valašsko už ráno.

Jízdní řády naleznete zde

Z Nového Jičína a Přerova až na Bumbálku
Na Valašsko budou v sezóně zajíždět i cyklobusy z jiných krajů. Například z Moravskoslezského kraje lze využít cyklobus Nový Jičín – Příbor – Kopřivnice – Rožnov pod Radhoštěm – Pustevny/Bumbálka. Směrem z Olomouckého kraje by měl jezdit cyklobus na trase Přerov – Valašské Meziříčí – Bumbálka.

Podrobné informace včetně jízdních řádů budou po celou sezónu k dispozici na webových stránkách www.idzk.cz/cyklobusy

up Nahoru

Newsletter