Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

SOLÁŇ A OKOLÍ

Zpět

Pokud hledáte ideální místo na výlet s dětmi, pak okolí Velkých Karlovic jsou skvělou volbou. Tento tip na výlet vás provede naučnou stezkou v okolí vrcholu Soláň. Můžete začít trasu u Informačního centra, u hotelu Čarták zaparkujete auto. Během cesty vás čeká deset zastavení, kde si můžete přečíst pověsti nebo zajímavé informace o místní krajině, historii nebo o umělcích spojených s vrcholem Soláň. Doporučujeme si přečíst pověsti, které jsou napsány v typickém nářečí a následně se podívat na dřevěné sochy. Dřevěné sochy totiž zachycují i postavy z místních pověstí. Nezapomeňte navštívit Zvonici, informační centrum a galerii. V informačním centru se dozvíte fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, místním životním stylu a kultuře. Prostory Zvonice nabízejí návštěvníkům stálou expozici valašských umělců. Během roku se zde koná několik zajímavých akcí, předběžné termíny akcí najdete na webu Zvonice (https://bit.ly/3tpWS5c). 

Délka a náročnost trasy: Stezka má 5 km a je vhodná pro rodiny s dětmi. Trasa vede částečně po asfaltové cestě a v některých částech půjdete po lesní cestě. Doporučujeme si vzít terénní kočárky nebo nosítko. S kočárkem lze projet pouze část stezky. Ale s kočárkem se můžete vypravit od Hotelu Čarták a projít si okolí.

Mapa: https://bit.ly/3tpaj5b 

Tip pro rodiče s dětmi: U Hotelu Čarták se nachází nádherné venkovní hřiště, které zabaví i ty nejmenší dobrodruhy. Další skvělé vyžití pro děti se nachází v areálu Horského hotelu Soláň. Uvidíte jedinečný dětský svět ve valašském duchu. Na hřišti můžete vidět vůz tažený párem koní, děti si mohou vyzkoušet prolézačky, skluzavky, malou lezeckou stěnu, pružinová houpadla. Součástí hřiště je i oblíbená dětská lanovka. Hřiště se nachází v blízkosti ohrady s ovečkami. U Horského hotelu Soláň se nachází i stezka bosou nohou. Nachází se poblíž zmiňované ohrady s ovečkami. Vyzkoušejte s dětmi tento nevšední zážitek, vyzujte si boty a vyzkoušejte povrchy nejrůznějších přírodních materiálů.

Občerstvení: Když jdete na Soláň, nezapomeňte vyzkoušet legendární borůvkové knedlíky v Horském hotelu Čarták. V blízkosti Zvonice si rozhodně zajděte na oběd do Horského hotelu Soláň, který má i dětský koutek.

Zajímavosti poblíž: Zvonice Soláň, Rozhledna Miloňová, Karlovské muzeum, Kostel Panny Marie Sněžné, Karlovské jezero

Galerie

up Nahoru

Newsletter