Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Se Zdeňkem Tyllerem na Vítání ptačího zpěvu

Adéla Kousalová /3.5.2022
Oblíbené
Zpět

Spojit příjemnou procházku se zajímavým poznáním života ptáků kolem nás mohou účastnící tradičního Vítaní ptačího zpěvu s Muzeem regionu Valašsko. V sobotu 7. května se uskuteční u Choryňských rybníků, v neděli 8. května na Vsetíně. Vstup zdarma.

Komentované vycházky s ornitologem muzea Zdeňkem Tyllerem jsou oblíbené mezi odbornou i laickou veřejností. „V pohodě se projdeme, poslechneme si hlasy ptáků žijících v dané oblasti, některé jedince si prohlédneme a také si povíme zajímavosti o jejich životě a významu pro člověka," shrnul program obou akcí Zdeněk Tyller.

V sobotu 7. května proběhne Vítání ptačího zpěvu u Choryňských rybníků. Sraz účastníků je v 8.45 hod. na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou, odkud se všichni společně vydají na trasu. „U této akce bych chtěl upozornit, že se v případě velmi nepříznivého počasí ruší. Nějaký drobný deštík nás ale samozřejmě neohrozí. Pokud si nebudete jisti, zda vyrazit či ne, můžete se dotázat na telefonním čísle 775 284 222," dodal Tyller.

Druhý den, tedy v neděli 8. května, se akce se stejným názvem a průvodcem uskuteční také na Vsetíně. „Sejdeme se v 9 hodin u vstupu do Panské zahrady, odkud absolvujeme trasu parkem a podél řeky Bečvy. Pro případ nepříznivého počasí máme připravenu i mokrou variantu, sraz by byl v tom případě na vsetínském zámku. I tady si můžete v případě nejasnosti dopředu zavolat na výše zmiňované číslo. Já ale doufám, že nám vyjde pěkné počasí a obě akce na Vsetíně i u Choryňských rybníků si v pohodě užijeme. Bývá to vždy velmi příjemné a já se těším, že se sejdeme v co největším počtu," pozval Zdeněk Tyller.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz 

 

up Nahoru