Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Rozhledna Velký Javorník s Malými výletníky

Zpět

Rozhledny jsou oblíbeným výletním cílem. Jednou z krásných rozhleden na Valašsku je dřevěná kráska stojící na vrcholu Velkého Javorníku. S kočárkem na hory? Na Velký Javorník vyjedete bez problému. K rozhledně vedou různé cesty.

Doporučujeme vydat se ze směru od Rožnova pod Radhoštěm, části Dolních Pasek. U rozcestí autobusové zastávky zaparkujete auto a vydáte se směrem na vrchol. Na začátku cesty budete míjet restauraci Kolibu na Pasekách, doporučujeme se při zpáteční cestě zastavit v restauraci na oběd. V létě zde máte možnost posezení na venkovní zahrádce. Ze zahrádky je výhled na upravené dětské hřiště, pro děti jsou připraveny houpačky, pískoviště a trampolína. Poblíž restaurace je i ohniště s posezením.

K rozhledně vede po celou dobu výšlapu zpevněná cesta, kde i s kočárkem vyjedete. Cestou vás čekají roviny, stoupání do kopců Připravte se i na větší stoupání, které ale určitě zvládnete. Pokud si vyšlápnete pár kopců, odměna vás nemine. Výhledy na vrcholu Velkého Javorníku jsou opravdu nádherné. Rozhledna je celoročně přístupná a vstup je zdarma.

Poblíž rozhledny se nachází turistická chata, kde si můžete zakoupit drobné občerstvení. Nabídka občerstvení není příliš bohatá, ale určitě si pochutnáte na polévkách, párku a na dalších drobných pochoutkách. A v zimním počasí oceníte určitě čaj nebo svařák. Při zpáteční cestě se můžete zastavit v restauraci Koliba na Pasekách.

Délka a náročnost trasy: Doporučovaná trasa vede po celou dobu po zpevněné cestě. Terén je vhodný pro kočárky. Připravte se na stoupání do kopců.

Mapa: https://bit.ly/3QYeGxj 

Občerstvení: Turistická chata na vrcholu Velkého Javorníku, restaurace Koliba Dolní Paseky

Zajímavosti poblíž: Unipar, Valašské muzeum v přírodě, Jurkovičova rozhledna

Galerie

up Nahoru

Newsletter