Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

PUSTEVNY S MALÝMI VÝLETNÍKY

Zpět

Máte rádi hory? Vydejte se na Pustevny, výlet, který zvládnete i s nejmenšími výletníky. Pustevny jsou jedním z oblíbených turistických cílů, ke kterému se můžete dopravit několika způsoby. Na vrchol se můžete dostat pěšky, autem, autobusem či lanovkou. Jízda lanovkou může být pro děti velké dobrodružství. Nástupní stanice se nachází poblíž hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Další možností, jak se na Pustevny dostat, je auto. Parkoviště je placené. Ať už se dostanete na Pustevny jakkoliv, vydejte se k soše Radegast. Čeká vás nenáročná trasa, kterou zvládnete i s kočárkem. K soše vede převážně asfaltová cesta, občas narazíte na kamenitou cestu, kterou s kočárkem projet zvládnete. Pokud nejedete na výlet s kočárkem, zvolte trasu po kamenném schodišti a nezapomeňte navštívit vyhlídkový altán Cyrilka. Než dorazíte k cíli, zastavte se na vyhlídkové místo, kde si můžete posvačit na lavičkách a užít si výhledy do krajiny. U sochy Radegasta je možnost drobného občerstvení a zakoupení nápojů v bufetu. Okolo sochy je několik laviček k posezení. Pokud vám zbydou síly nebo plánujete výlet se staršími dětmi, pokračujte po hřebeni Radhoště ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, jedná se o nejvýše položenou církevní stavbu v Česku. Před kaplí uvidíte bronzové sousoší sv. Cyrila a Metoděje. Kaple je přístupná veřejnosti.

Délka a náročnost trasy: Naše doporučená trasa je nenáročná. Terén není obtížný. Tato zvolená trasa není ani časově náročná. Trasa je vhodná i pro ty nejmenší výletníky. Celou trasu možno projet s kočárkem. V některých úsecích je kamenitá cesta, ale lze ji projet.

Mapa: Trasa vedoucí k soše Radegast: https://bit.ly/3paeSxI 

Občerstvení: Poblíž horní stanice lanovky najdete několik možností k občerstvení. Naším tipem je stylová restaurace Libušín.

Zajímavosti poblíž: Stezka Valaška, kaple sv. Cyrila a Metoděje, Pískoles

Praktické informace: K soše se dostanete celoročně. V zimním období dávejte pozor na náledí. Máte rádi suvenýry z cest? Ve stáncích si zakoupíte drobnosti na památku.

Tip pro rodiče s dětmi: Poblíž horní stanice lanovky se nachází Pískoles. Jedná se o pískové sochy pod širým nebem. K vidění jsou lesní zvířata, která jsou uvedena na listu ohrožených živočichů v Česku. Sochy z písku jsou hotové od 25. 6. 2022 a budou zde po celé léto v závislosti na přízni počasí. Výstava je doplněna o pískoviště pro děti s hracími prvky.

Galerie

up Nahoru

Newsletter