Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Pohádkový orloj s Malými výletníky

Zpět

Obec Zašová získala v roce 2022 zlatou stuhu za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku. Valašská obec je často spojována s poutním místem Stračka, poblíž místa se nachází naučné stezky (náš tip na výlet č. 9). Víte, že se v obci nachází pohádkový orloj? V části zvané Kotěhůlky je unikátní dřevěný orloj. Autorem orloje je místní řezbář Miroslav Španer. Orloj v Zašové je čtrnáctým venkovním orlojem v ČR.

Udělejte si výlet s rodinou do Zašové, kde se ocitnete v pohádkovém světě. Doporučujeme zaparkovat automobil u Icafé. Jedná se o kavárnu a informační centrum, tedy ideální místo k začátku výletu. Cestou k orloji máme několik tipů k zastavení. Poblíž kostela Navštívení Panny Marie se nachází menší vyhlídková věž. Cestou k pohádkovému orloji si můžete odpočinout u Poutního místa Stračka. Poutní místo se nachází poblíž našeho cíle.

Unikátní dílo orloje najdete v lokalitě Kotěhůlky. Na orloji se postupně ukazují pohádkové postavy. Od pondělí do pátku můžete vidět orloj v provozu ve tři stanovené časy, informace viz níže v části praktické informace. Během víkendu uvidíte pohádkové postavy každou celou hodinu. Přijďte se podívat na krásné dílo místního řezbáře, který jeho tvorbě věnoval více než šestnáct set hodin práce. Prozradíme vám, že děti uvidí například postavy Křemílka a Vochomůrky. Udělejte si výlet do Zašové a objevte zbytek pohádkových postaviček.

Délka a náročnost trasy: Cesta od iCafé k pohádkovému orloji není náročná. Jedná se o zpevněnou asfaltovou silnici. Možno projet s kočárky. Trasa je dlouhá cca 1 km.

Mapa: https://bit.ly/3elakmE 

Občerstvení: V iCafé si můžete zakoupit drobné občerstvení. Dále je možnost občerstvení v Bistru na Luhach a v Pohostinství u Václava.

Praktické informace: Orloj se spouští pouze v určité časy. Informace z cedule (říjen 2022) jsou následující:

Pondělí – Pátek: 10:00, 15:00, 18:00
Sobota – Neděle: 10:00 – 18:00, každou celou hodinu

Zajímavosti poblíž: Poutní místo Stračka, Poutní kostel Navštívení Panny Marie, Pivovar Zašová, Relaxační centrum Salza se solnou jeskyní.

Galerie

up Nahoru

Newsletter