Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Po stopách broučků

Zpět

Vydejte se do Velké Lhoty, obce, která je známá autorem Broučků, Janem Karafiátem. Ten zde působil v dřevěném tolerančním kostele. Okolí Velké Lhoty je známé pro nádherné výhledy do krajiny. Když se řekne Valachům Velká Lhota, každý si vybaví mohutný javor, který je dominantou obce. Doporučujeme se rozhodnout podle věku dětí mezi dvěma možnostmi výletu. První variantou je naučná stezka Jana Karafiáta nebo zaparkujete přímo v obci a projděte se po okolí. Více informací níže.

Trasa pro menší děti (trasa č. 1): Zaparkujete přímo ve Velké Lhotě, u evangelického kostela poblíž autobusové zastávky. Další možností je zaparkovat poblíž místa, kde se nachází známý javor.

Trasa pro starší děti (trasa č. 2): Pokud máte větší děti a jste milovníky pěší turistiky, doporučujeme si projít naučnou stezku Jana Karafiáta. Jedná se o jedenáct kilometrů dlouhou naučnou stezku, která začíná od nádraží ve Valašském Meziříčí, vede přes Velkou Lhotu až k přehradě Bystřička. Zaparkujete ve Valašském Meziříčí u nádraží. Během vycházky si můžete přečíst zajímavosti na informačních tabulích o okolní přírodě, památkách Valašského Meziříčí nebo o samotném Janu Karafiátovi.

Mapa trasy č. 1: https://bit.ly/3m3zwOv 

Mapa trasy č. 2: https://bit.ly/3M8sbry 

Praktické informace: Kostel je ve všední dny zavřený, konají se zde pravidelně bohoslužby každou neděli. Pokud máte zájem o prohlídku, lze si ji dopředu domluvit na tel. čísle +420 736 732 559 nebo e-mailu babrak@email.cz

Tip pro děti: Zpestřete si výlet přečtením některých částí z knížky Broučci. Knihu naleznete ke stažení zde https://bit.ly/3NIwLOk. Nebo dětem zadejte kreativní úkol, obec Velká Lhota si pro vás připravila vystřihovánku tolerančního kostela. Vystřihovánku stáhnete zde: https://bit.ly/3adi6fJ

Občerstvení: Hospoda v obecním domě, Hospůdka pod dubem, restaurace a penziony v okolí Bystřičky

Zajímavosti poblíž: Vodní nádrž Bystřička, Přírodní rezervace Klenov, javor ve Velké Lhotě.

Galerie

up Nahoru

Newsletter