Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Naučná stezka Zašová

Zpět

Zašová, obec na Valašsku, která má co nabídnout. V obci se nachází naučná stezka, která je rozdělena na malý a velký okruh. Naučná stezka vede od informačních tabulí poblíž pramene Stračka. Zaparkovat můžete buďto u Informačního centra Zašová a pokračovat na místo pěšky nebo zaparkujete v blízkosti pramene Stračky na vyhrazených místech k parkování. Doporučujeme výlet začít na poutním místě u pramene, kde se nachází i několik laviček. U pramene je informační tabule, která děti seznámí s legendou o prameni. Výlet můžete pojmout jako celodenní. V létě si zajděte na točenou zmrzlinu do Icafé, projděte si okolí obce nebo navštivte solnou jeskyni.

Trasa velkého okruhu Naučné stezky Zašová: Velký okruh seznamuje návštěvníky s místní přírodou a známými rodáky. Cestou narazíte na 8 informačních tabulí. Během cesty si můžete odpočinout a posvačit na několika lavičkách.

Trasa malého okruhu: Malý okruh se nachází poblíž pramene Stračka. Okruh je zasazen přímo do přírody a jeho hlavním bodem je dětské hřiště uprostřed lesíka. Herní prvky jsou vhodné spíše pro starší děti. Kousek od hřiště se nachází i skála, která připomíná těžbu kamene. Okolí venkovního hřiště se přímo vybízí pro pořádání dětských her. Malým okruhem se nese tajuplná a dobrodružná atmosféra. Výletníci si užijí zábavu na skluzavce, kladině, v teepee nebo v pozorovatelně. Z pozorovatelny děti uvidí makety ptáků.

Mapa trasy: https://bit.ly/3xhJWiT  

Praktické informace: Pokud výlet naplánujete po dešti, doporučujeme vzít pro děti dobrou obuv. Okruhy i dětské hřiště se nachází v lese.

Délka a náročnost trasy: Délku trasy si zvolíte podle vašich časových možností a dle věku dětí. Můžete vyrazit od Informačního centra Zašová nebo zaparkujete auto poblíž začátku trasy jednotlivých okruhů. Některé části trasy je možno projet terénním kočárkem, v některých částech je užší cesta. Stezka se nachází převážně v lese, je zde lesní cesta. Doporučujeme spíše projet část trasy terénním kočárkem, zajít si na dětské hřiště nebo použít nosítko.

Tip pro děti: Po trase malého okruhu čeká na děti plnění drobných úkolů. Po absolvování trasy a splnění úkolů máte možnost zaslat e-mail na adresu obce Zašová (podatelna@zasova.cz) s uvedením jména dítěte. Zpět na vaši adresu vám zašlou diplom k vytištění.

Občerstvení: Icafé Zašová, Bistro na Luhach, Pohostinství u Václava

Zajímavosti poblíž: Poutní místo Stračka, Poutní kostel Navštívení Panny Marie, Pivovar Zašová, Relaxační centrum Salza se solnou jeskyní

Galerie

up Nahoru

Newsletter