Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Naučná stezka prof. Rudolfa Haši s Malými výletníky

Zpět

I v menších obcích najdete zajímavé naučné stezky, které můžou být skvělým tipem pro rodinný výlet. V obci Kunovice se nachází naučná stezka pojmenovaná po nejvýznamnějším rodákovi obce, profesoru Rudolfu Hašovi. Naučná stezka vás zavede skrze celou obec a její okolí. Prostřednictvím dvanácti informačních tabulí se dozvíte zajímavé informace o historii obce, fauně a flóře.

První informační tabuli, začátek stezky, najdete u vlakového nádraží Kunovice-Loučka. Stezka vás povede přes obec Kunovice. Cestou vás čeká několik zajímavých zastavení, uvidíte například rybník, mokřad, studánku.

Před začátkem výletu si naplánujte, zda chcete projít celou naučnou stezku nebo jen některé části. Doporučujeme nevynechat Kunovickou hůrku, malou dřevěnou rozhlednu. Ze sedmimetrové rozhledny je nádherný výlet na Hostýnské Vrchy.

K rozhledně vás čeká delší výstup. Můžete si zvolit i druhou cestu, k rozhledně se dostanete i druhou trasou, viz mapa.

Délka a náročnost trasy: Zvolte si jednotlivé body naučné stezky dle vašich možností, ať už v souvislosti s délkou trasy nebo náročností. Terén se střídá, ve středu obce je zpevněný terén. V některých částech je polní nebo lesní cesta. V některých částech je cesta kamenitá, proto po všech částech stezky nedoporučujeme jet s kočárkem. Celá stezka má necelých 9 km.

Mapa: https://bit.ly/3TCbcln 

Praktické informace: Drobné suvenýry si můžete zakoupit na obecním úřadu v Kunovicích. Od roku 2022 si můžete pořídit i sběratelskou kartu Klubu českých turistů k rozhledně Kunovická hůrka.

Občerstvení: Hostinec na Rozcestí, Pizzerie Restaurant Osíčko, Hostinec Pod lípou

Zajímavosti poblíž: Rozhledna Kelčský Javorník, rozhledna Maruška

Galerie

up Nahoru

Newsletter