Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Naučná stezka Choryně

Zpět

I do malé obce na Valašsku můžete vyrazit na rodinný výlet. Vydejte se s námi na Naučnou stezku Choryně, která se nachází ve stejnojmenné obci, pouhých 6 km od Valašského Meziříčí. Výlet začíná u informační tabule č. 1, auto zaparkujete těsně před začátkem stezky. Čeká na vás 1,5 km dlouhá trasa po různých terénech. S malými dobrodruhy se můžete zastavit u osmi informačních tabulí. Ty většinou pojednávají o historii valašské obce, místní fauně, flóře a dalších zajímavostech v okolí. I tak krátká trasa nabízí několik míst k odpočinku a svačině. Posedět si můžete například v dřevěném altánku, kde načerpáte síly před vyšlápnutím schodů, které vedou ke kapličce sv. Jana Nepomuckého. Přímo za kapličkou vyvěrá pramen, studánka u Janka, kde se můžete osvěžit. Děti určitě ocení i malé dětské hřiště, na které v průběhu trasy narazíte.

Tip pro kočárky: Ke kapličce sv. Jana Nepomuckého vedou schody, nelze tedy celou trasu projet kočárkem. Pokud plánujete výlet s kočárkem, doporučujeme začít posledním zastavením, u tabule č. 8 a projít alespoň část stezky.

Délka a náročnost trasy: Tato trasa je vhodná pro kočárky pouze v určitých úsecích, viz doporučení výše. Terén se v průběhu cesty mění, jedná se zejména o kamenitou nebo lesní cestu. Ke kapličce sv. Jana Nepomuckého vedou schody. Cesta je po celou dobu zpevněná.

Mapa trasy: https://bit.ly/3OEgj39 

Občerstvení: V těsné blízkosti naučné stezky je Hospůdka Pod Hrázkou s velkou zahradou. V obci se dále nachází Restaurace u Podmolů.

Zajímavosti poblíž: Kaplička sv. Jana Nepomuckého, Naučná stezka Choryňská stráž, Zámek Choryně

Galerie

up Nahoru

Newsletter