Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Výstava

Na zámku Vsetín začíná výstava retro počítačů

Hana Fabiánová / 30.1.2024
Oblíbené
Zpět

Součástí je pařanské doupě s herními legendami

 

Ikonické počítače a hry z posledních dvou dekád 20. století, staré herní časopisy, zajímavosti z historie výpočetní techniky či „pařanské retro doupě". To vše a mnohé další nabídne nová výstava Retrogaming, která odstartuje v neděli 28. ledna v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Navštívit ji můžete každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.

Výstava z dílny Regionálního muzea v Litomyšli nabita řadou unikátních exponátů. Největší pozornost je přitom věnována československým a zahraničním hrám, domácím počítačům a konzolím z 80. let. „Exponáty doplňují technické informace a další zajímavosti. Návštěvník se seznámí i s tehdejšími herními hity, dobovými herními časopisy, ale například i problematikou počítačového pirátství," přiblížil kurátor výstavy Pavel Mašláň.

Součástí výstavy je také „pařanské retro doupě", ve kterém si budete moci zahrát na dobových přístrojích či současných počítačích s emulátory čítajícími zhruba stovku nejznámějších her. „Pamětníci si připomenou a mladší generace možná poprvé v životě vyzkouší tituly jako Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Cannon Fodder, Doom, Street Fighter II, Dynablaster, Lemmings nebo Vroom. Přijďte se ponořit do herního světa ,osmdesátek´ s tehdejší nedokonalou grafikou a zvukem, ale zato jedinečnou retro atmosférou," dodal Mašláň.

Výstava potrvá do 28. dubna. Další informace nejen o ni najdete na www.muzeumvalassko.cz a Facebooku nebo Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Fota: Archiv Muzeum regionu Valašsko a Regionální muzeum Litomyšl

Jiří Koňařík
Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

Galerie

up Nahoru

Newsletter