Lačnovské skály jsou rájem trampů, cvičiště horolezců a oblíbený cíl pěších turistů i bikerů. Poznáte je jednoduše, jsou díravé jak ementál. A najdete je ukryté v lesích mezi vesnicemi Lačnov a Lidečko na Hornolidečsku.
K Lačnovským skalám vede z obce Lačnov žlutá turistická značka. Z nedalekého Lidečka se k nim dostanete po modré značce. Oblastí také prochází trasa naučné stezky Vařákovy paseky. Skály jsou dostupné pouze pro pěší.
Z Horní Lidče přes Lačnov je to k nim po žluté trase 7,5 km. Od Čertových skal u Lidečka po modré trase 6 km. Přibližně stejně daleko je to také přes Trubiska z Neratova nebo Pozděchova.
Skládají se z Horních Lačnovských skal na severu a Dolních Lačnovských skal na jihu. Mezi nimi se nacházejí ještě menší Prostřední Lačnovské skály.
Horní skály jsou dlouhé asi 70 m a vysoké 11 m. Lidově se jim říká Vrátnica. Asi nejkrásnější skála „Lačnovek“ je takzvaná Horní skála. Turisté ji označují za miss valašských skal. Trošku utajená valašská „krasavica“ se nachází pod hlavním hřebenem Vizovických vrchů v jejich nejvýchodnější části.
Výhledy na Bílé Karpaty i Strážovské vrchy
Z Horních skal je krásný výhled na panorama Bílých Karpat a severovýchodním směrem na část Vsetínských vrchů a Beskyd. Při troše štěstí a s dalekohledem v ruce se dají zahlédnout Strážovské vrchy na Slovensku.
Ještě hezčí podívanou ale skýtají Dolní skály, lidově zvané Trčkovy. Nachází se na žluté turistické značce při sestupu z vrcholu Vrátnice do Lačnova. Dlouhé jsou 70 m, vysoké až 14 m. Prý tam kdysi stával mlýn. Nejvyšší věž Dolních skal se jmenuje Lucifer a je vysoká 15 metrů.
Nejméně přístupné jsou Prostřední skály, říká se jim také Dokoupilka. Nevede k nim žádná značená cesta.
Lačnovské skály byly oblíbeným výletním místem československého parašutisty Josefa Valčíka, který se zúčastnil ve II. světové válce atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.