Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Sport

Kapka4ever: Slavnostní vyhodnocení a odhalení plánů pro následující ročník

19.2.2024
Oblíbené
Zpět

Ve slavnostní atmosféře resortu Kapka se v pátek 16. února uskutečnilo vyhodnocení prvního ročníku jedinečné cyklistické výzvy Kapka4ever. Tato sportovní iniciativa vznikla díky spolupráci Destinační společnosti Valašsko, resortu Kapka a českého výrobce jízdních kol 4ever. Cílem bylo vymyslet cyklistickou trať, která bude výzvou především pro majitele elektrokol.

Jaký byl první ročník? Z počátečních 80 statečných účastníků se 39 jezdcům podařilo tuto cyklistickou výzvu dokončit, mezi nimiž nechyběly ani dvě ženy. Výzvu můžete absolvovat na klasickém kole nebo elektrokole. Není hodnocen dosažený čas, jen je potřeba absolvovat trať výzvy během 24 hodin. Úspěšní absolventi výzvy v loňském roce byli hobby jezdci, výkonnostní jezdci cyklo disciplín a známí sportovci jiných sportovních odvětví. A tak se na této akci mohli potkat hobíci s mistry mezi bikery, s jezdci Dakaru, studenty či místostarosty Vsetína.

Při pátečním setkání byla účastníkům představena nová trasa pro druhý ročník výzvy, která se otevírá od 15. května do 15. září 2024, s vyhodnocením naplánovaným na 28. září v resortu Kapka. Účastníky po trase bude provázet speciální aplikace pro mobilní telefony, jež zajistí hladký průběh výzvy.

Slavnostní momentem pátečního setkání bylo odhalení pamětní desky starostou města Vsetína, Jiřím Čunkem, na budově Kapka resortu. Deska nese jména všech, kdo se v prvním ročníku výzvy zapsali do historie svým úspěchem.

O Kapka4ever: Kapka4ever je unikátní cyklistická výzva, která spojuje komunitu cyklistů v srdci Valašska. Vyzývá účastníky, aby překonali 150 km trasu kolem Valašska během 24 hodin, ať už na klasickém kole či elektrokole. S důrazem na sportovního ducha a sounáležitost nabízí Kapka4ever jedinečný zážitek pro každého, kdo se rozhodne vzít výzvu na sebe.

up Nahoru

Newsletter