Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Jezero Velké Karlovice

Zpět

Kdo by neměl rád pověsti a tajemné příběhy? Jezero ve Velkých Karlovicích je opředeno mnoha pověstmi a legendami. Místo má tajuplnou atmosféru a dětem se bude určitě líbit.

K jezeru se vydáte z centra Velkých Karlovic. Auto ponecháte na vyhrazených parkovacích místech a pokračujete po žlutě vyznačené turistické trase směřující na Soláň. Čeká na vás zpevněná cesta. Cestou uvidíte odbočku směrem k údolí Jezerné, tudy se vydáte a následuje procházka po zpevněné silnici. Pokud nemáte čas nebo možnosti na větší procházku, můžete se vydat k jezeru i autem. Auto můžete zaparkovat podél silnice v blízkosti našeho cíle, asi cca 300 metrů od jezera. Při procházce budete jistě okouzleni místní přírodou. V těsné blízkosti našeho cíle budete míjet i drobné vodopády.

Než se na výlet vydáte, připravte si pro děti informace o legendách, které se k tomuto místu vážou. Místo okouzlilo i známého spisovatele Karla Jaromíra Erbena, podle kterého zde žijí draci. Jeho pověst zařadil i do Národních pohádek. Jakmile budete u cíle, doporučujeme se podívat na jezero ze všech stran. Jezero můžete obejít a vidět tak i velké balvany, ke kterým se vážou místní pověsti.

Délka a náročnost trasy: K jezeru se dostanete s kočárkem. Terén je zpevněný, jedná se o asfaltovou cestu. K cíli jsme se dostali i s městským golfovým kočárkem. Pro větší pohodlí dítěte si doporučujeme vzít terénní kočárek, ale i s „golfem" to zvládnete. Ověřeno rodiči. Trasa z centra Velkých Karlovic je dlouhá necelé čtyři kilometry. Pokud by to byl pro děti náročný výlet, zvolte možnost dojet poblíž jezera autem. Podél cesty můžete zaparkovat auto a následně se vydat pěšky.

Mapa: https://bit.ly/3cgVsVh 

Občerstvení: V těsné blízkosti jezera není možnost občerstvení. Doporučujeme si s sebou vzít svačinu. Restaurace ve Velkých Karlovicich: Hospoda pod pralesem, Bistro Razula

Zajímavosti poblíž: Soláň, Muzeum Velké Karlovice, Kulíškova naučná stezka

 

Galerie

up Nahoru

Newsletter