Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Jarní prázdniny v Muzeu regionu Valašsko

13.2.2024
Oblíbené
Zpět


Hledáte zábavný program na nadcházející prázdniny? Muzeum regionu Valašsko již tradičně připravilo pro rodiny s dětmi akci s názvem Jarní prázdniny v muzeu plnou zábavných a naučných her, úkolů, soutěží a tvořivých dílen. Navštívit ji můžete ve Vsetíně i Valašském Meziříčí ve dnech od 20. do 23. 2. 2024. K zhlédnutí je rovněž řada výstav a expozic.

Zámek Vsetín, vždy od 10 do 15 hodin
V zámku Vsetín se ponesou prázdniny v duchu zapomenutých řemesel. V úterý 20. 2. nahlédnete na um kovářů a dráteníků a vyzkoušíte si také tvoření z drátků. Ve středu můžete zjistit, co všechno obnáší práce hrnčíře. Čeká Vás povídání o bylinkách a ochutnávka čajů. Čtvrtek je věnován řemeslu tesařskému a truhlářskému. Dozvíte se, jak z pokáceného stromu vyrobit krásný nábytek a vyzkoušíte si práci se dřevem. V pátek se ponoříme do tajů sklářství. Budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si leptání a broušení skla. Po celé čtyři dny je pro Vás v zámku připravena též hravá pátračka, řada zábavných úkolů a vždy od 10 do 14 hodin Planetárium s promítáním tematických filmů.

Hvězdárna Vsetín, vždy od 10 do 15 hodin, večerní pozorování od 18:30 do 19:30 hodin
Také Hvězdárna Vsetín zve v rámci jarních prázdnin na zajímavý program. Po celý den je připraveno pozorování sluneční aktivity, prohlídka pozorovatelny s dalekohledy, výstavky meteoritů, modelů planet Sluneční soustavy a meteorologické stanice. V rámci programu Kdo si hraje nezlobí si můžete vyzkoušet interaktivní optické exponáty, jednoduché počítačové hry nebo ověřit své znalosti z astronomie a kosmonautiky v zábavném vědomostním kvízu. Vždy od 11:00 do 11:30 hod. Vás čekají krátké animované příběhy vesmírného cestovatele Paxiho. Od 14 do 14:30 hod. pak program Co oko (ne)vidí – jednoduché zábavné pokusy s viditelným světlem, ale i neviditelným infračerveným a ultrafialovým zářením. Každý den se od 18:30 do 19:30 hod. uskuteční mimořádná pozorování. Kromě Měsíce a planety Jupiter máte možnost zahlédnou i objekty vzdáleného vesmíru. Pozorování se uskuteční jen za vhodných podmínek.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, vždy od 10 do 16 hodin
Jarní prázdniny v zámku Kinských Vás zavedou rovnou do středověku. Každý den můžete pomoct mistru cechu malířského s vytvořením velkolepého díla nebo trénovat své střelecké dovednosti s kuší. Jako tovaryši máte příležitost pomáhat v jednotlivých dílnách a vysloužit si tak groše, které směníte za nějakou tu dobrotu. V úterý 20. 2. můžete navštívit dílnu hrnčířskou a zjistit, zda zvládnete práci na kruhu, od iluminátora se přiučíte písmu. Ve středu pomůžete cechu mlynářů umlít tu nejjemnější mouku a u ranhojiče vytvoříte ochranný amulet. Ve čtvrtek vás mistři šermíři připraví na turnaj a zúčastníte se dokonce i souboje. V pátek pak uspořádá pán zdejšího panství masopustní ples. Vytvoříte si škrabošku a také se naučíte ty správné tance. Můžete se nechat pasovat i na rytíře. Po celou dobu jarních prázdnin bude v muzeu vystavena polychromovaná socha Piety, jedna z nejstarších dřevěných soch dochovaných v oblasti východní Moravy. V zámku Kinských je rovněž pro návštěvníky otevřena stylová kavárna. Pokud přijdete ve středověkém kostýmu, odměna Vás nemine.

Vstupné na akci: plné 60 Kč, snížené (děti 6–15 let, senioři) 50 Kč, děti do 6 let zdarma

Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Kompletní nabídku Muzea regionu Valašsko, p. o. naleznete na webu www.muzeumvalassko.cz.

up Nahoru

Newsletter