Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Helštýn Valašské Meziříčí

Zpět

Vydejte se s dětmi po stopách historie. Výlety jsou skvělou příležitostí nejen k zábavě, ale také k objevování a učení. Výlet k památníku Helštýn může být skvělým prostředkem, jak seznámit děti s historií. Jedná se o turistický cíl k zastavení, odpočinku a poznání historie, návštěvu doporučujeme spíše pro starší děti.

K turistickému cíli vede příjezdová cesta, zaparkovat auto můžete poblíž památníku na místech určených k parkování. Okolo památníku jsou informační tabule, které popisují místní historii vrchu Helštýn.

Malí výletníci se dozví spoustu zajímavých informací, podle archeologických nálezů byl Helštýn osídlen už v době kamenné. V 1. polovině 18. století si majitelé meziříčského panství vybudovali na vrcholku návrší zvaném „na Kaštyle" barokní letohrádek. Půdorys letohrádku je vyznačen v ploše vedle památníku.

Další téma, o kterém si s dětmi můžete povídat, je první a druhá světová válka. Památník je věnován právě obětem první a druhé světové války. Helštýn je atraktivní i jako vyhlídkové místo. Užijete si výhled na Valašské Meziříčí a jeho místní část Hrachovec, obec Krhovou a okolí.

V blízkosti památníku se nachází několik laviček k posezení, odpočinku nebo třeba k svačině. S malými výletníky můžete otevřít i téma památných stromů. Poblíž památníků jsou čtyři památné stromy, jedná se o lípy srdčité. Stáří lip je odhadováno na 300 let.

Další zajímavostí poblíž památného vrchu Helštýn je nově vytvořené unikátní dílo, kostel ze stromů. Listnatá katedrála je složena z jabloní, topolů a dubů. Pojeďte na výlet se vzdělávacím charakterem, vrch Helštýn rozhodně stojí za návštěvu.

Délka a náročnost trasy: Jedná se o turistický cíl, ke kterému vede zpevněná cesta. Poblíž památníku jsou parkovací místa. Příjezdovou cestu k cíli je možno projet kočárkem. Můžete si udělat krátkou procházku po cestě vedoucí k památníku.

Mapa: https://bit.ly/3IH9RWA 

Tip pro rodiče s dětmi: Tento výlet doporučujeme jako výpravu po stopách historie. Výlet může být skvělým pomocníkem v objasnění historických témat.

Občerstvení: Restaurace u Bundárů v Krhové, restaurační zařízení ve Valašském Meziříčí

Zajímavosti poblíž: Dřevěný kostel sv. Trojice ve Valašském Meziříčí, Zámek Žerotínů, Zámek Kinských, Gobelínová manufaktura. Děti bude zajímat herní centrum Vrtule – Svět her a poznání v budově bývalé krásenské radnice.

Galerie

up Nahoru

Newsletter