Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naše aktivity

Fotosoutěž 2021 vyfoť VALAŠSKO A VYHRAJ zná své vítěze

Adéla Kousalová /25.10.2021
Oblíbené
Zpět

Skály na Valašsku, pohled na Pustevny, vynášení Mařeny, výhledy do valašské krajiny, nebo momentky z běžkařských tras byly motivy fotografií, které zasílali soutěžící do Fotosoutěže 2021 VYFOŤ VALAŠSKO A VYHRAJ, kterou v srpnu letošního roku vyhlásila Destinační společnost Valašsko, která je součástí Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko. Během tří měsíců zaslali soutěžící v rámci kategorií Příroda na Valašsku, Sportovní vyžití na Valašsku a Tradice na Valašsku celkem 109 fotografií, ze kterých členové pracovní skupiny vybrali ty vítězné v úterý 19. října.

„Velmi nás potěšily zaslané fotografie, protože mnohé z nich skvěle zachycují typickou valašskou krajinu, tradice a velké množství sportovních aktivit, a mohou tak být inspirací pro všechny návštěvníky Valašska. Potěšilo nás také, že místa, ze kterých některé fotografie pocházejí jsou tipy z naší oblíbené Regionální hry Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která probíhá od června do září," uvedla Martina Hovořáková, předsedkyně Rady Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko a dodala: „Do fotosoutěže se zapojilo téměř 80 autorů, kteří zaslali 109 fotografií. Podmínky fotosoutěže splnilo 98 fotografií a nejvíce bylo zasláno do kategorie Příroda na Valašsku a to celkem 52. Zbývající dvě kategorie byly vyrovnané a soutěžící nám zaslali do každé shodně 23 fotek."

Všechny zaslané fotografie budou postupně zveřejněny na webu www.visit-valassko.cz a použity k propagaci Valašska v médiích, na sociálních sítích nebo v tištěných materiálech. Finanční odměna autorům vítězných fotografií bude zaslána nejpozději do poloviny listopadu.

Kategorie PŘÍRODA NA VALAŠSKU
1.místo Krajina - Horní Bečva, Zadní Mečová, Martin Jurajda, Horní Bečva
2.místo Pustevny – Kolo, Čestmír Krupa, Zubří
3.místo Dubová alej Bařinka – Velké Karlovice, Simona Hradilová, Loučka

Kategorie SPORTOVNÍ VYŽITÍ NA VALAŠSKU
1.místo Projížďka na koních z Vráblových pasek na Lačnovské skály – Lužná, Marie Hajdová, Vsetín
2.místo Běžkařská trasa z Třeštíku přes Benešky směrem na Soláň, Julie Hlaváčová, Vsetín
3.místo Nový Hrozenkov – Skicentrum Kohútka, Veronika Nováková, Dolní Lutyně

Kategorie TRADICE NA VALAŠSKU
1.místo Vynášení Mařeny, Jaroslav Rumánek, Lidečko
2.místo Rožnov pod Radhoštěm, Jaroslav Fusek, Vsetín
3.místo Hovězí, Lenka Felbabová, Hovězí

up Nahoru