Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Malí výletníci

Dřevěné městečko s Malými výletníky

Zpět

Jednou z částí Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je Dřevěné městečko. Vydejte se objevit, co skrývá nejstarší část Valašského muzea v přírodě. Pokud pojedete s kočárkem, jistě oceníte rovinatý terén městského parku. V areálu objevíte způsob bydlení a života v období od poloviny 19. až po první čtvrtinu 20. století.

Prohlídku areálu můžete absolvovat buďto individuálně nebo s průvodcem. V průběhu prohlídky si můžete posedět na lavičkách. Průvodce není nutné rezervovat dopředu. Každou celou hodinu probíhá organizovaná prohlídka, sraz je u vstupu do areálu.

Mezi Billovou chalupou a Janíkovou stodolou uvidíte funkční historický kolotoč. Jedná se o rekonstrukci pouťových zařízení z poloviny 19. století. Na kolotoči se dětem budou určitě líbit barevná dřevěná zvířátka.

V Dřevěném městečku je pro malé návštěvníky připraven dvorek pro děti. Na dvorku jsou k vidění dřevěná zvířátka. V této části můžou malí výletníci plnit různé úkoly nebo hrát na schovávanou.

Délka a náročnost trasy: Prohlídka areálu vede po celou dobu po zpevněné cestě. Terén je vhodný pro kočárky.

Mapa: https://bit.ly/3xGN88G 

Občerstvení: V areálu máte možnost drobného občerstvení v kavárně nebo ochutnání tradičních jídel v hospodách. Dále máte možnost zakoupit občerstvení v restauracích poblíž, například v Gibon parku nebo Hotelu Horal.

Praktické informace: Děti do 6 let mají vstup zdarma. Valašské muzeum v přírodě nabízí první čtvrtky v měsíci vstupy zdarma do areálů Dřevěného městečka, Valašské dědiny i Mlýnské doliny.

Zajímavosti poblíž: Další části Valašského muzea v přírodě – Mlýnská dolina a Valašská dědina. V Rožnově pod Radhoštěm doporučujeme navštívit Jurkovičovu rozhlednu, která se nachází nedaleko Valašského muzea v přírodě.

Náš tip: Při předložení naší Beskydy Valašsko Card získáte slevu na vstupné. Valašské muzeum v přírodě pořádá zajímavé akce pro rodiny s dětmi. Jednou z nich je například lampionový průvod pro děti, podzimní putování s broučky. Doporučujeme spojit výlet i se zajímavou akcí. Aktuální program muzea najdete na webu https://www.nmvp.cz/roznov/program 

Galerie

up Nahoru

Newsletter