Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Tip na výlet

Cyklisty z Valmezu nově vyveze do hor cyklobus

11.5.2022
Oblíbené
Zpět

Od května do září bude z Valašského Meziříčí jezdit pravidelný Cyklobus Bečva s konečnou zastávkou v obci Bílá v Moravskoslezském kraji. Milovníci kol mohou tento spoj využít během víkendů a státních svátků, navíc za zvýhodněnou cenu.

Autobus vyjíždí z Hranic na Moravě do Valašského Meziříčí a poté pokračuje přes Zubří do Rožnova pod Radhoštěm. „Při cestě na Bílou zastavuje cyklobus samozřejmě i na dalších turisticky zajímavých místech. Cestující tak pro začátek nebo konec své cesty mohou využít zastávky v Dolní, Prostřední i Horní Bečvě, obci Hutisko-Solanec nebo Velkých Karlovicích," přiblížil trasu autobusu Daniel Šulák z oddělení rozvoje města.

Cyklobus bude vybaven přívěsem, do kterého lze umístit 24 jízdních kol. „Doporučil bych rezervaci místa dopředu přes webové stránky www.e-jizdenka.cz nebo www.idos.cz, případně v předprodejních kancelářích AMSBus, aby měli cyklisti jistotu, že pro jejich kolo bude v přívěsu místo," doplnil Šulák. Dotovaná cena místenky pro kolo je 40 Kč, samotnou jízdenku pak cestující zaplatí kartou nebo hotově přímo u řidiče. Každou sobotu a neděli, a také během státních svátků, bude Cyklobus Bečva z Valašského Meziříčí odjíždět v 8.38 a 13.00, v opačném směru ze zastávky v Bílé v 10.55 a 15.28. 

„Zájem lidí o cyklistiku v posledních letech obrovsky narostl. Abychom občanům i návštěvníkům města usnadnili cyklistické výlety po Beskydech, domluvili jsme se s dalšími městy, přes která trasa cyklobusu vede, na finanční podpoře této linky," řekl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek. Provoz autobusové linky město ze svého rozpočtu podpořilo částkou 41 tisíc Kč. Využít ji bude možné od poloviny května do konce září. Provozovatelem cyklobusu je společnost Z-Group bus a.s.

Jízdní řád ke stažení zde

up Nahoru