Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naše aktivity

Advent v Lešné u Meziříčí je v plném proudu

Adéla Kousalová / 30.11.2022
Oblíbené
Zpět

Třpytivá krása tisíců ručně vyráběných baněk a vánočních dekorací zdobí během adventního období historické komnaty zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Každou sobotu navíc můžete vyzkoušet svou zručnost a kreativitu v adventních dílnách. V té nadcházející (3. prosince) se budou zdobit vánoční svíce.

Adventní program v Lešné u Valašského Meziříčí odstartoval v sobotu 26. listopadu. Jeho hlavním tahákem je tradiční výstava Vánoce na zámku, která láká na vánočně vyzdobené komnaty a kouzelnou atmosféru blížících se svátků. „Letošní výzdobě vládnou stříbřité a pastelové tóny, dekory geometricky kontrastní i ornamenty pavučinkově jemné. Novinkou je strom ozdobený stříbrnými a modrými ptáčky nebo záplava krajkových baněk v závěru expozice," nastínila kurátorka výstavy Kamila Valoušková z Muzea regionu Valašsko.

Výstava potrvá do neděle 18. prosince, její součástí je cyklus sobotních vánočních dílen s názvem Vůně zámeckého adventu. V rámci první účastníci vyráběli vánoční věnce, v sobotu 3. prosince přijde na řadu aktivita nazvaná oblékání svící do barevných voskových kabátů. „Jde v podstatě o zdobení svíček do podoby vánoční dekorace. Dílna proběhne jako obvykle od 13 do 16 hodin. O nic se nemusíte starat, vše potřebné pro Vás budeme mít připravené," doplnila jedna z kurátorek výtvarných dílen Eva Friedelová.

Další dílny budou následovat 10. prosince – zdobení baněk a 17. prosince – pečení tradičního vánočního pečiva.

Zámek Lešná u Val. Meziříčí je od 26. listopadu do 18. prosince otevřen každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin. Více najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

up Nahoru

Newsletter