Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Zábavné odpoledne

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve na Den s pohádkou

Valašské Meziříčí
06.06. 2021
Oblíbené
Zpět

Zajímavé zpestření čeká v neděli 6. června návštěvníky zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Pracovníci Muzea regionu Valašsko pro ně připravili pohádku o Jurovi Pacuchovi a jeho kominickém štěstí. Představení budou probíhat v historických interiérech každou půlhodinu od 12 do 18 hodin. Upozorňujeme, že zámecké komnaty budou dopoledne kvůli přípravám uzavřeny veřejnosti, odpoledne budou přístupny pouze účastníkům akce.

Příběh o kominickém štěstí, lásce, píli i dobrém vychování se bude odehrávat v historických komnatách zámku. „Prozradíme pouze to, že tovaryš Jura Pacucha zde potká krásnou komtesu a kromě jiného jim hrozí i přepadení loupežníky. Jak to dopadne, to už ale budete muset zjistit sami,“ nastínila Kamila Valoušková z Muzea regionu Valašsko. 

Aby nevznikaly skupinky nad rámec povolených omezení a přitom se dostalo na co nejvíce zájemců, bude představení probíhat každou půlhodinu a zámek o hodinu prodlouží provozní dobu. Historické interiéry budou kvůli Dni s pohádkou po celý den uzavřeny běžným návštěvníkům. Ti si ale mohou prohlédnout zdejší nové výstavy, vyrazit na procházku zámeckým parkem s kvetoucími rododendrony a dalšími vzácnými rostlinami nebo vzít děti do environmentální herny.

up Nahoru