Vsetínem projde 230 turistů z pěti zemí

11. 07. 2018 / Helena Volková

Účastníky 28. ročníku Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku bude ve dnech 14. až 21. července hostit město Vsetín. Pro milovníky pěší turistiky jsou připraveny pochody po nejkrásnějších valašských chodníčcích, které vedou nejen po horských hřebenech s dalekými výhledy, ale i pasekami s množstvím voňavých trav a také se schází do údolí k četným potůčkům a říčkám.

„Každoročně se týdne turistiky účastní přes dvě stě třicet turistů z Německa, Holandska, Polska, Slovenska a Česka. Nejmladším účastníkům je kolem osmi let a nejstarším přes pětaosmdesát let.  Jde vidět, že turistika je opravdu pro každého. Valašsko poznají dokonale, na krátkých trasách turisté nachodí za týden přibližně sedmdesát kilometrů a na dlouhých trasách přes sto třicet kilometrů. Každý si může trasu zvolit, dle své kondice,“ prozradila místostarostka Simona Hlaváčová.

Všem zaregistrovaným turistům, kteří budou 14. července v 19.30 hodin ve Vsetíně, nabízí pořadatelé účast na slavnostním zahájení týdne turistiky s folklorním souborem Vsacan v domě kultury. Vstup na akci je zdarma i pro ty, kteří se týdne turistiky nezúčastní.

 Jaký bude letošní ročník MTT prozradila Květuše Nepožitková z odboru školství vsetínské radnice, která spolu s místními turisty program připravuje. „Zavedeme vás k perle Valašska – Pulčínským skálám nebo na Brumovský hrad. Jeden den zajedeme i na Slovensko s možností navštívit Manínskou tiesňavu a Sulovské skály. Můžete u nás zažít pocit z ještě krásné divoké přírody i setkání s pohostinnými obyvateli, poznat lidovou architekturu i dobrá zdravá jídla. Při týdnu turistiky se setkáte také s turisty ze Slovenska, Polska, Německa a celé naší republiky.“

A nemusíte na Vsetíně pobýt ani celý týden, komu se nedostává času, může se účastnit jen jednoho výletu. Důležité je, den předem se zaregistrovat.

Program: Neděle 15. 7.: Pulčínské skály, pondělí 16. 7.: Jižním Valašskem kolem hradu Brumov, úterý 17. 7.: Z Manínské úžiny přes Súlovské skály do Hričovského Podhradí, středa 18. 7.: Okolo Valmezu za valašskú klobású, čtvrtek 19. 7.: Puzskalierovou cestou na Vsacký Cáb, pátek 20. 7.: Okruh Ze Vsetína pohodově do Vsetína – nad Janišovem vzplane vatra, sobota 21. 7.: Odjezd do 10 hodin, možnost individuálního plnění městských tras.

Podrobnosti o týdnu turistiky najdete na internetové adrese: mttv.unas.cz nebo www.mestovsetin.cz pod záložkou  – volny čas – sport a turistika nebo na tel. č.: 571 491 332.

Jiří Žůrek (převzatá tisková zpráva z www.mestovsetin.cz)