Velké Karlovice čeká o víkendu závod v duatlonu, chystají se i další zajímavé akce

02. 05. 2019 / Marie Přibylová

Velké Karlovice budou v sobotu 4. května hostit tradiční závod Valachy duatlon. Druhá akce seriálu Valachy tour se letos odehraje s atraktivní novinkou – rodinnými štafetami.

 „Dětí na našich závodech přibývá a my chceme rodinný charakter Valachy tour podporovat. Proto jsme se rozhodli, že letos duatlon obohatíme o rodinné štafety o dvou sportovcích, z nichž jeden musí být mladší 16 let. Jak si mezi sebou rozdělí běžeckou a cyklistickou disciplínu, je na jejich uvážení. Vzhledem k obtížnosti cyklistické části ale doporučujeme, aby se mladší člen štafety ujal spíše běhu,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil. Zájemci se mohou registrovat na www.valachytour.cz. Valachy duatlon je kombinací dvou sportovních disciplín. Zahrnuje 3 km běhu, 12 km horského kola a na závěr další 3 km běhu. Zatímco běžecká část je vedena zalesněným údolím podél potoka, na kole závodníci překonávají převýšení 500 metrů.

Před závodem dospělých, který startuje ve 12 hodin, proběhnou dopoledne závody dětí na kratších trasách. V rámci doprovodného programu bude připraveno například testování běžeckých bot Inov-8 a horských kol Orbea.

Duatlonem série zajímavých jarních akcí ve Velkých Karlovicích nekončí, naopak – celý květen a červen je protkán různými programy pro návštěvníky všeho věku, od rodin s dětmi až po gurmány.

Například hned v sobotu 4. května se koná Saunová noc ve Wellness Horal s prodlouženou otevírací dobou do půlnoci a saunovými rituály každou hodinu, v neděli 5. května pak Česneková mise ve Zvonici Soláň včetně drobného česnekového občerstvení.

Ve středu 8. května chystá hotel Lanterna degustační večer s Vinařem roku 2017 Janem Stávkem, v sobotu 11. května se koná tradiční Zahájení grilovací sezóny na Horalu a v sobotu 18. května tradiční Soutěž o nejlepší valašský sýr.

Rodiny s dětmi se mohou těšit na Zábavnou neděli (nejen) s golfem, loutkové divadelní představení ke Dni dětí a v neděli 9. června na nejoblíbenější dětskou akci Resortu Valachy – Pohádkovou cestu lesem.

Kalendář akcí doplňují pravidelné sobotní Kurzy pečení frgálů v Bistru Razula, Řemeslné úterky u Karlovského muzea nebo setkání se zajímavými osobnostmi ve Spa hotelu Lanterna.

Tipy na akce ve Velkých Karlovicích

 1. 5. Valachy duatlon (Galik), Saunová noc (Wellness Horal)
 2. 5. Česneková mise (Zvonice Soláň)
 3. 5. Degustační večer s Vinařem roku Janem Stávkem (Lanterna)
 4. 5. Zahájení grilovací sezóny na Horalu (Horal)
 5. 5. Radim Uzel: Veselé příhody z ordinace i soudní síně (Lanterna)
 6. 5. Soutěž o nejlepší valašský sýr (Lanterna)
 7. 5. Zábavná neděle (nejen) s golfem (Horal)
 8. 5. Řemeslné úterý u Karlovského muzea (a každé další úterý až do 18. 6.)
 9. 6. Den dětí s loutkovým divadlem (Lanterna)
 10. 6. Pohádková cesta lesem (Galik)
 11. 6. Bike Valachy (Galik)
 12. 6. Jan Čenský: První dojem (Lanterna)
 13. 6. Sečení lúk na Soláni (Zvonice Soláň)