Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Hudební festival

VALAŠSKÝ ŠPALÍČEK LETOS POTĚŠÍ MILOVNÍKY HUDBY UŽ 39. ROČNÍKEM

Valašské Meziříčí
24.06. - 26. 6.2021
Oblíbené
Zpět

Folk blues beat festival Valašský špalíček po delším čase znovu otvírá lockdownem přerušený předprodej vstupenek. Už loni připravený program se ovšem vinou nepříznivých okolností pozměnil. Nyní pořadatelé jednají o nové podobě zahajovacího koncertu – v Amfiteátru u zámku Kinských by se ve čtvrtek 24. června měli představit Jiří Pavlica se souborem Hradišťan ve společném programu s kapelou Javory Beat Hany a Petry Ulrychových. Na toto folklor-beatové jiskření si ovšem diváci budou muset zakoupit zvláštní vstupenku.

Cenově výhodné třídenní vstupenky jsou opět v prodeji a zahrnují program, který se od čtvrtečního odpoledne bude postupně odvíjet již tradičně v areálu zámku Žerotínů v centru Valašského Meziříčí. „Letos byla pro přípravu Valašského špalíčku situace ještě nepříjemnější, než v loňském roce," konstatuje dramaturg a zakladatel festivalu Karel Prokeš. „Řadu už dlouho dohodnutých věcí musíme oželet, ale rýsují se tu jiné zajímavé věci. Znovu jsme začali komunikovat se slovenským zpěvákem Peterem Lipou, který by se tu měl objevit v bluesrockovém programu Beatles in Blue a chystáme i komornější projekt Lipa spieva Lasicu," představuje Prokeš programové novinky.

Patří k nim také koncert rockové legendy s pozměněným názvem Flamengo Reunion Session. „V nečekaném návratu na tuzemská pódia se znovu potkávají instrumentalistické hvězdy českého rocku, kytarista Pavel Fořt, který se v uplynulých padesáti letech věnoval rockovým projektům jen ve studiu, s hráčem na baskytaru Vladimírem Gumou Kulhánkem. Tuhle dvojici doplňují další muzikantská esa, třeba bubeník Jiří Zelenka, známý s dlouholetého angažmá v Etc... Vladimíra Mišíka," doplňuje tvůrce festivalového programu.

Program Valašského špalíčku počítá i dalšími „klasiky". Měl by se zde objevit sedmdesátník Luboš Pospíšil s kapelou 5P, u příležitosti svých pětasedmdesátin snad i Lešek Semelka, zpěvák, který si vybudoval skvělé renomé v Blue Effectu a Bohemii. Dalším pětasedmdesátníkem je Vladimír Merta, jenž přichází se svým triem z folkové scény.

„Očekáváme také vystoupení sesterské dvojice Martha a Tena Elefteriadu a v několika projektech, bude-li to možné, snad i mezinárodních, by měl vystoupit houslista Jan Hrubý", doplňuje organizátor.

„S účastí zahraničních umělců je to holt rozehraná partie o mnoha neznámých," konstatuje pro Valašské noviny šéf festivalového programu Karel Prokeš a dodává: „Zatím počítáme s maďarskou skupinou Ék a sólovým vystoupením jejich frontmana Olivera Lee. Také polské kapely, třeba Jan Galach Band, Smooth Gentlemen i Magda Magic Piskorczyk, zatím s vystoupením na Valašském špalíčku počítají. Stejně tak E.C. Was Here - Tribute To Clapton, širokoúhlé sdružení hvězd polského blues v repertoáru kytarové legendy světového bluesrocku. Nově jsme oslovili také mezinárodní, nebo spíš mezikontinentální formaci Milo Ensemble, kterou vede velká osobnost polské scény Milo Kurtis. Znalí posluchači si ho pamatují z kapel Maanam, Izraela, Osjana, nebo z rockových Voo Voo."

Převzato z Vaslašských novin LÉTO 2021 - ke stažení ZDE

VÍCE INFORMACÍ, VČETNĚ ZAKOUPENÍ VSTUPENEK ZDE 

up Nahoru