Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Divadlo

VÁCLAV HAVEL - DOPISY OLZE

Valašské Meziříčí
1.10.2021
Oblíbené
Zpět
Byli takoví, kteří mu nemohli přijít na jméno. A pak ti, kteří jej dodneška obdivují pro jeho lidskost, tvorbu dramatika a vizi lásky.
 
VÁCLAV HAVEL - DOPISY OLZE
 
Ve velkém sále KZ se v pátek 1. října uskuteční projekt věnován 85. výročí narození českého dramatika, esejisty, disidenta, kritika bývalého režimu a hlavy státu Československa a České republiky – Václava Havla. V rámci tohoto jedinečného programu zazní hudba světových i českých autorů, která bude prokládána čtenou korespondencí Václava Havla v podání české herečky Valérie Zawadské.
Po několik let strávených ve vězení psal Václav Havel své ženě Olze o všedních věcech, dotýkal se však i takzvaných vysokých témat. Posléze si vyvzdoroval na vězeňské cenzuře, že jeho korespondence přerostla v zásadní filozofické a mravní sebevyjádření moderního humanisty a demokrata. Dopisy Olze dávají jedinečným způsobem nahlédnout do myšlenkové dílny umělce, jehož samozřejmá, organická politická angažovanost vedla nakonec až ke křeslu nejvyššího představitele státu.
 
Účinkují:
Eva Garajová (mezzosoprán) – v současnosti jedna z nejvýznamnějších interpretek písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku, která svou autentičností vzbuzuje pozornost také na mezinárodní hudební scéně.
Zbyňka Šolcová (harfa) – přední česká harfenistka a skladatelka, která spolupracuje s řadou sólistů, komorních souborů i orchestrů (Jaroslav Svěcený, Virtuosi di Praga, Český národní symfonický orchestr aj.).
Valérie Zawadská (mluvené slovo) – česká herečka a jedna z nejznámějších dabérek (šestinásobná vítězka aknety TýTý v této kategorii).
 
Program:
Dvořák(Biblické písně, Cigánské melodie, V národním tónu)
Janáček(Moravská lidová poesie)
Smetana(Večerní písně, transkripce českých skladeb pro harfu)
Müller– Missa Brevis
V programu jsou obsaženy také skladby, které zazněly 9.11.2020 v rámci online koncertu projektu Evy Garajové & Miroslava Sekery, který nese název Lidová poezie v písních.
 
Vstupné na místě 220 Kč, v předprodeji 190 Kč
 
https://www.facebook.com/events/566694014375253/?acontext=%7B"event_action_history"%3A[%7B"mechanism"%3A"search_results"%2C"surface"%3A"search"%7D]%2C"ref_notif_type"%3Anull%7D
up Nahoru