Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Sportovní odpoledne

Tradiční VALACHY MAN u „Balatonu“

Nový Hrozenkov
6. - 8. 8. 2021
Oblíbené
Zpět

Triatlonové závody VALACHY MAN 2021, které se konají o prvním srpnovém víkendu jsou určeny pro širokou veřejnost. Je možné si vybrat ze dvou distancí nebo možnosti sestavení štafet. Celý závod má zázemí u přírodního jezera Na Stanoch v Novém Hrozenkově.

Tradiční triatlon najdete v srdci Javorníků s centrem na přírodním koupališti Na Stanoch v Novém Hrozenkově, známém také pod označením Balaton. Plavání, kolo, běh. Dvě různé distance - tradiční trasa vhodná zejména pro začínající triatlonisty v pátek 6. srpna a dlouhá trasa pak v sobotu 7. srpna je určena pro hobíky a všechny ty, kteří se chtějí srovnat s profíky v triatlonu.

Dlouhou trasu mohou zdolat i tříčlenné štafety, přičemž každý člen štafety absolvuje jednu část trasy. Štafety startují jako vždy v sobotu 7. srpna před hlavním závodem.
Plavání probíhá na Balatonu, kolo vede okolo přehrady Stanovnice (profi trať s výživnou terénní vložkou přes vrch Bezníková), běh tradičně po cyklostezce (profi trať opět s důkladnou terénní prověrkou). Zvučná jména profesionálních sportovců, léto v plném proudu a největší sportovní událost širokého okolí je tu!


Tratě
Dlouhý – 350 m plavání – 16 km horské kolo – 4,5 km trailový běh - sobota 7. srpna

Krátký – 250 m plavání – 12 km kolo (horské či trekingové) – 3,6 km běh - pátek 6. srpna

Štafeta – 350 m plavání – 16 km horské kolo – 4,5 km trailový běh - sobota 7. srpna

Více informací na Valachytour.cz

 

up Nahoru