Sezónu na Cyklostezce Bečva zahájil rekordní počet cyklistů

30. 04. 2018 / Helena Volková

Tři sta padesát příznivců cyklistiky si nenechalo v sobotu 28. dubna ujít oficiální zahájení sezóny na Cyklostezce Bečva. K vysoké účasti přispělo nejen krásné počasí, ale také to, že se letos poprvé společně nestartovalo pouze ze Vsetína a Velkých Karlovic, ale i z Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.

Cyklisty přivítal na vsetínském startu u splavu na Ohradě starosta Jiří Růžička: „Přeji všem, abyste v této sezóně najeli spoustu pohodových kilometrů a posbírali plno krásných zážitků na našich cyklostezkách, a to vše bez pádů a problémových situací.“

Cíl letošní úvodní vyjížďky byl již tradičně ve sportovním areálu v Halenkově, kde na všechny čekal bohatý zábavní program. Alcedo zde připravilo řadu her pro děti, Český červený kříž ukazoval základy první pomoci, Policie ČR a BESIP vyplňovali se zájemci dopravní testy a Městská policie Vsetín značila syntetickou DNA jízdní kola proti krádeži.

„Nově měli cyklisté možnost vyzkoušet si skákací boty pod dohledem zkušených instruktorů. Pro všechny bylo rovněž zajištěno občerstvení zdarma v podobě guláše a dalších pochutin,“ představila letošní novinky Helena Volková ze vsetínské radnice, která má organizaci společných vyjížděk na starosti.

Vyvrcholením akce pak bylo vyhlášení tomboly, jejíž hlavní cenou byl rodinný pobyt v termálních bazénech, který věnoval hotel Horal ve Velkých Karlovicích.

„Velmi nás těší, že popularita Cyklostezky Bečva neustále roste. Kromě každoročně vyššího počtu lidí, kteří ji využijí, o tom svědčí také nárůst zájmu o společné vyjížďky. V letošním roce k rekordnímu počtu cyklistů, kteří společně zahájili sezónu, výrazně přispěla i spolupráce s městy Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm, za což bych jim chtěl poděkovat,“ uzavřel starosta Růžička.  

Ing. Marek Mikuš