Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Hudební festival

LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2022

Liptál
17.-22.8.2022
Oblíbené
Zpět

53. ročník festivalu LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI se koná od 17- do 22. srpna 2022 v Přírodním kulturním areálu v Liptále, jenž vytváří nádherné prostředí. 

Na letošním ročníku Liptálských slavností se můžete těšit na soubory z blízkých i dalekých zemí, konkrétně z Indie, Mexika, Itálie, Srbska a Slovenska. Z domácích souborů vystoupí Soubor písní a tanců Dyleň z Karlových Varů, FS Kohůtek z Bánova, FS Pozdní sběr z Napajedel, DFS Úsměv z Opavy, SVPT Vizovjánek s CM Ocún, zahrají cimbálové muziky Cérky a Kuráž ze ZUŠ Morava Liptál a DH Liptalanka. Nemůžeme opomenout ani všech šest skupin domácího souboru Lipta – Malůšata, Malí ogaři, Malá Lipta, Základ, Senioři a Ženský sbor Rokytenka. Sobotní koncert kapely Z HORNÍ DOLNÍ A DÁL NAJIH, „muzičenky ovoňané Valašskem", bude také jistě zpestřením mezi vystoupeními tanečních souborů.

Zahraniční soubory v rámci festivalu vystoupí také v okolních obcích (Vsetín, Zlín, Seninka, Vizovice). Připraveno je také promítání na zámek: ve středu 17.8.2022 to bude animovaný film Zpívej 2 a ve čtvrtek 18.8.2022 film Zbojník za účasti autora Michala Martinky.

Bohatý víkendový doprovodný program zahrnuje mimo jiné muzicírování před zámkem, řemeslnický jarmark s ukázkami tradičních řemesel (řezbáři, kováři, tkalci a další), atrakce pro děti (tvořivé dílny, skákací hrad, jízda na koních). Výstava fotografií Josefa Londy „Z historie Liptálských slavností" se uskuteční v nových prostorách u amfiteátru, které vybudovala obec.

Aktuální program festivalu najdete na:

www.lipta.liptal.cz 
www.liptal.cz 
www.facebook.com/liptalskeslavnosti 

 

up Nahoru