Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Koncert

GARY MOORE TRIBUTE BAND

Vsetín
17.03.2022
Oblíbené
Zpět

Jack Moore s kapelou zahraje nejznámější hity svého otce.

Spolu se svou kapelou se představí neméně zdatný syn slavného otce Garyho Moora. Koncert věnovaný jednomu z nejcennějších a nejvšestrannějších kytaristů všech dob proběhne v malém sále DK Vsetín 17. března od 19 hodin. 

Jack Moore – kytary

Szymon Pejski – zpěv

Bogdan Topolski – kytary

Łukasz Gorczyca – basa

Tomek Dominik – bicí

Gary Moore byl severoirský hudebník, zpěvák a skladatel, který začal hrát na kytaru již jako jedenáctiletý. Na hudebních pódiích se pak pohyboval od svých šestnácti let. V průběhu kariéry vystřídal několik uskupení včetně vlastních kapel Gary Moore Band a G-Force, ale vyzkoušel si také sólovou dráhu. Píseň „Parisienne Walkways“ pocházející právě ze sólového období jej dostala poprvé do hitparád. Svou tvorbu neomezoval na jediný žánr, ale zavítal do stylů, jako jsou blues, hard rock, heavy metal nebo jazz fussion. Svému synu Jackovi od narození vštěpoval lásku ke kytaře – a díky tomu spolu brzy vystupovali na koncertech po celém světě. Na sklonku svého života připravoval Gary Moore další materiál, který měl být rockový s keltskými vlivy. Novinářům se údajně svěřil: „Moje bluesová alba byla velmi úspěšná, mohu si proto dovolit ten luxus vrátit se k rockovým kořenům.“ Svůj záměr však již neuskutečnil. Gary Moore zemřel nečekaně na své dovolené v roce 2011.

Jeho odkaz a písničky však nadále šíří kapela Gary Moore Tribute. Koncert je složen převážně ze skladeb Garyho Moora a diváci jistě pochopí, proč je syn Jack Moore považován za velmi talentovaného hráče na elektrickou kytaru.

Vstupné: 210 Kč předprodej, 260 Kč v den akce

Předprodej od 17. února 2022 na pokladně v kině Vatra nebo on-line na www.dkvsetin.cz.

Tuto akci pořádá Dům kultury Vsetín, spol. s r. o.

Délka akce: 90 minut

up Nahoru