Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Folklor

Folklorní soubory z Brazílie, Indonésie či Maďarska zvou na Liptálské slavnosti

Liptál
23.-28.8.2023
Oblíbené
Zpět

54. ročník mezinárodního folklorního festivalu LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI se koná od 23. do 28. srpna v Přírodním kulturním areálu v Liptále.

Na letošní ročník Liptálských slavností jsou pozvány soubory z blízkých i dalekých zemí, konkrétně z Brazílie, Indonesie, Rakouska, Polska, Maďarska či Slovenska. Z domácích souborů pak skupina GORALE - Čechomor revival, FURIANT - soubor lidových písní a tanců České Budějovice, ale chybět nebude ani místní CM Kuráž ZUŠ Morava, CM Cérky ZUŠ Morava, FS Lipta Liptál: Malůšata, Malí ogaři, Malá Lipta, Základ, Senioři, Ženský sbor Rokytenka a DH Liptalanka.

Zahraniční soubory v rámci festivalu vystoupí také v okolních obcích. Na Vsetíně například ve čtvrtek 24. srpna od 16 hodin v Panské zahradě v rámci Vsetínského kulturního léta.

Bohatý víkendový doprovodný program zahrnuje mimo jiné muzicírování před zámkem, řemeslnický jarmark s ukázkami tradičních řemesel řezbářů, kovářů, tkalců a dalších, atrakce pro děti v podobě tvořivých dílen nebo jízdy na koních. Více na https://lipta.liptal.cz 

up Nahoru